piątek, 16 listopada 2012

Siła więzi cz.1 ("Duma i zauroczenie")

Dwie historie o braciach z tajemniczego rodu MacKade'ów. ● Dom duchów: Rafe MacKade, awanturnik i kobieciarz, przybywa do pewnego sennego miasteczka. Tam kupuje XIX-wieczny dom, który zamierza odnowić. Szepty przeszłości: Jared MacKade odnosi sukcesy jako prawnik, ale nie wiedzie mu się najlepiej w życiu prywatnym.

Autor: Nora Roberts
Wydawnictwo: Harlequin / Mira
Wydano: wrzesień 2012 (pakiet 2011)
Pierwsze wydanie: 1995 ("Braterska więź")
stron : 416
seria: Romans
oprawa: miękka

Uwielbiam twórczość Nory Roberts w każdej postaci. Czy to są odrębne krótkie historie, powieści miłosne, romanse z sensacją w tle czy też sagi rodzinne, czytam wszystko! Lubię ogromnie, jest to moja naj Autorka. Jedna z najbardziej poczytnych na świecie. Nie ma się czemu dziwić, jest niesamowitą pisarką, a raczej PISARKĄ przez duże P!
Uwielbiam sięgać po jej powieści, zależy od mojego nastroju, to głównie on decyduje co sięgnę. Tym razem zabrałam się za czytanie sagi o braciach MacKade. Sama nie wiedziałam czego mogę się spodziewać... Bo Nora Roberts co jakiś czas mnie zaskakuje swoimi pomysłami, niekończącą się weną! Tym razem nie zaskoczyła, ale fakt jest faktem - pochłonęłam dwa tomy o Braciach MacKade, czyli cztery opowiadania o każdym z mężczyzn. Miło spędzony czas! Bardzo miło!

"Duma i zauroczenie" zawiera dwa dobre opowiadania: "Dom duchów" oraz "Szepty przeszłości".
Pierwsze opowiadanie przybliża nam sylwetkę Rafa MacKade. Znanego głównie w rodzinnym miasteczku jako awanturnika. Po śmierci matki postanowił wyjechać i zrobić coś z własnym życiem. Do Antietam wraca po 10 latach, by spełnić swe marzenie z dzieciństwa. Jak postanowił tak zrobił. Kupuje dom, w którym kiedyś spędził noc. Dom, w którym czuć obecność dawnych właścicieli, ale obecnie budynek popada w ruinę.
Do pomocy w urządzaniu domu angażuje Regan, która jakiś czas temu przeprowadziła się do tego urokliwego, ale jakże historycznego miasteczka...
Dwa podobne charaktery. Regan i Rafe - jakże podobni do siebie. Czy mają szansę na zgodną współpracę? Czy Regan będzie umiała poskromić największego awanturnika w mieście????

Drugie opowiadanie przybliża nam sylwetę drugiego z braci MacKade - Jareda. Ceniony prawnik, świetny i pomocny brat, dobry kumpel. Jednak w jego życiu brakuje kobiety. Kobiety, z którą mógłby dzielić smutki i radości. To właśnie braciom zawdzięcza wykształcenie i przyzwyczajenie do ciężkiej pracy na farmie. Pomimo tego, że jest dobrym i cenionym adwokatem nadal pomaga najmłodszemu bratu na rodzinnym ranczu.
Na jego drodze pojawia się Savannah. Samotna matka, z którą łączą go sprawy zawodowe. Lecz pragnie to zmienić. Czy Savannah zaufa jednemu z braci? Czy tajemnice sprzed lat zbliżą czy też oddalą tę parę od siebie???

Książka opowiada o dwóch braciach, którym na drodze stają kobiety. Kobiety silne, zaradne i samodzielne. Dające sobie radę bez męskiego ramienia. Życie nauczyło je pokory, uporu, ale przede wszystkim zaradności. Nauczyły się z czasem liczyć na siebie i unikać kłopotów. Jednak kłopoty nadeszły wraz z pojawieniem się Braci MacKade, którzy są najbardziej znanymi braćmi w miasteczku. Nauczeni ciężkiej pracy, dążenia do określonego celu - ale z Regan i Savannah nie jest to proste. Czeka ich wiele niespodzianek - z duchami włącznie... Nie łatwo pokonać i przekonać dwie uparte kobiety, a także pojawiające się postaci...

"Duma i zauroczenie" to świetna książka! Wątek współczesny połączony z wspomnieniami z wojny secesyjnej. Bracia posiadają pewne zdolności, które dają możliwość odtworzenia wydarzeń z roku 1920. Poznane kobiety są uzupełnieniem historii sprzed lat. Roberts genialnie i systematycznie opowiada historię dwóch kaprali, którzy zginęli podczas tej wojny. Dom, w którym pojawiają się tajemnicze postaci, wieje chłodem i pachnie różami - to tylko mała cząstka tego, co czeka czytelnika! Do tego wszystko okraszone miłością, uporem i różnymi humorystycznymi scenami. Autorka wie jak zaciekawić czytelnika!

Nie można nie wspomnieć o okładce, która jest rewelacyjna i klimatyczna. Saga sprzedawana jest w komplecie dwóch tomów, w bardzo ekskluzywnej oprawie! Piękne wydanie, świetna historia, rewelacyjna całość, którą warto mieć, bądź podarować komuś w prezencie. Satysfakcja gwarantowana!
Polecam wszystkim miłośnikom Nory Roberts - na pewno nikt się nie zawiedzie! Romantyczki i pogromcy duchów też znajdą coś dla siebie. Polecam z czystym sumieniem i zachęcam do poznania losów wszystkich Braci MacKade! Warto! Oj warto!

Dziękuję Pani Monice!


Książka do kupienia TUTAJ - klik
Elegancki pakiet do kupienia w Weltbild - klik6 komentarzy:

 1. Ja strasznie polubiłam braci MacKade'ów.
  ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Od dłuższego czasu już zabieram się za jakąś książkę tej autorki. Ta wydaje się bardzo ciekawa. Trzeba się rozejrzeć po bibliotece za tym :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, warto!
   Najlepiej od razu oba tomy :)

   Usuń
 3. Czytałam, kolejny świetny cykl Nory Roberts :)

  OdpowiedzUsuń