poniedziałek, 9 sierpnia 2010

"Zmyślona" Katarzyna Michalak
Trzecia już po Poczekajce i Zachcianku opowieść o młodej pani weterynarz Patrycji, o mężczyznach próbujących zdobyć jej serce, o niezawodnych przyjaciołach i bezwzględnych wrogach, o zwierzętach małych i dużych, okraszona humorem, magią, miłością i wzruszeniami (z nieodłącznym dodatkiem marzeń i łez). Mała, cicha leśniczówka w Zmyślonej, zamieszkiwana do tej pory przez Patryka i Pepsi-psa, ma niespodziewanych gości: to dzieci jego przybranej siostry Hanki, przechodzącej małżeński kryzys, oraz ich opiekunka, prześliczna Dominika. Tymczasem na Poczekajkę i jej mieszkańców, Patrycję i Łukasza, cieszących się szczęściem rodzinnym, wymarzonym domkiem i dwójką cudownych dzieci, spada straszny cios. W jednej chwili tracą to, co stanowiło sedno ich życia. Jak podnieść się po tragedii? Pomoże im w tym Patryk. To on przegarnie ich córkę, on potrząśnie załamanym Łukaszem, on stanie na drodze Gabrielowi, który nadal nie pogodził się z utratą swojej wielkiej miłości. I na dodatek młody leśniczy sam zakocha się z wzajemnością...

a moje odczucia ?????!!!!!trza mieć mocne nerwy !!!!!by czytać książki Katarzyny Michalak !!!!

no cóż, na początku jak to bywa w książkach K.M człowiek nie ma prawa się nudzić.
Autorka delikatnie nawet bardzo przypomina nam dwie poprzednie części oraz wprowadza nas w nową historię dzieci i ich opiekunki , którzy trafiają do Zmyślonej.
Nie brakuje tu radości , miłości , zdrady czy nienawiści...
Przy około połowie książki niestety czytająca czytaj JA doznaje ...jakby to napisać ....chyba zbyt wielkie przeżycie dla mnie :O( niestety ....rzadko płacze przy książkach ...praktycznie wcale , ciężko mnie wyprowadzić z równowagi ......ale to co się stało ....czytając Zmyśloną płakałam jak bóbr....niestety autorka trafiła w mój bardzo czuły punkt....odłożyłam książkę , nie dałam rady!!!! zwyczajnie w świecie nie dałam rady.....potem nie mogłam zasnąć a to wszystko za sprawą jednej pisarki !!!!!!
Przyznaje się coś takiego stało się pierwszy raz ..... czytając książki p.Kasi Michalak mam dziwne wrażenie ,ze to nie ostatni raz!!!!
Żeby nie było ,ze jej nie skończyłam , sięgnęłam następnego wieczora gdy ochłonęłam !!!!!doczytałam co zaczęłam z bijącym sercem, potem już na poprawę humoru ubawiłam się jak głupia i ryczałam tym razem ze śmiechu!!!!!!
Niesamowite teksty, dialogi i zabawne historie , to coś co jest w każdej czytanej przeze mnie książce p. Kasi Michalak.
Oczywiście nie brakuję tu wątku Patrycji i Łukasza, Gabriela i Hanki czy też Plamy :O)oraz oczywiście kochanego zwierzyńca.
Dziś ogólnie , bardzo ogólnie co by nie psuć Wam lektury , przypominam tym , którzy nie wiedzą 11 sierpnia pojawia się książka w EMPIKU i MERLINIE, musicie ją mieć i to na własność !!!!
tak jej nie oddacie nikomu !!!!!
Nie spodziewałam się tak dobrej , ZASKAKUJĄCEJ powieści .
Mało tego już męczą mnie te mega pozytywne opinie, niestety byłabym nie w porządku dając tu krytykę, no sorry :O) dziś zero krytyki , same ach i ech ....

Jedyne co mnie wkurzyło to to ,że tak szybko książka się skończyła !!!!!

To co teraz ???? czekam na "SEKRETNIK "

8 komentarzy:

 1. muszę koniecznie przeczytać tę książkę!
  muszę, muszę, muszę.. Narobiłaś mi smaka, że ach.. ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam nadzieję, że już jutro będę mieć do odbioru w empiku, bo inaczej oszaleję!!

  OdpowiedzUsuń
 3. A przede mną nadal pierwsza część :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Narobiłaś mi smaka tą książką. Specjalnie jednak nie bede się za nią uganiać ale jeśli kiedyś tam - w nie dalekiej przyszłosci wpadnie mi w rece to z pewnością ją przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przeczytałam i mam te same odczucia co Ty. Płakałam pewnie w tym samym miejscu. ogólnie jestem w szoku wielkim!! Jak nigdy po żadnej książce

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapisałam, mam nadzieję, że nie będę załowała:) (Jeśli posiadałeś/aś blog szeleststron.blogspot.com w linkach uprzejmnie proszę o zmianę na coraz-blizej.blogspot.com)

  OdpowiedzUsuń
 7. Muszę przyznać, że zaciekawiłaś mnie swoją recenzją. Jak tylko przeczytam to co mam do przeczytania na pewno po nią sięgnę
  pozdrawiam i zapraszam do siebie:
  http://mojportret.bloog.pl/

  OdpowiedzUsuń