niedziela, 19 września 2010

"Dwie głowy anioła" - Hanna Cygler


Kontynuacja losów bohaterów z "Głowy anioła", ale już inne sytuacje, obowiązki i wiek bohaterów, bo akcja toczy się 4 lata później. Julia i jej mąż, znużeni intensywnym życiem zawodowym, decydują się na wypoczynek, spędzany w ciszy i spokoju znajomego miasteczka K. Ale miasteczko nie jest już takie ciche, bo na tereny popegeerowskie wyruszyło dwóch dziarskich, choć nieco egzotycznych przedsiębiorców, którzy wzięli się do pracy nad nowym wizerunkiem polskiej wsi. Czy jedynym ratunkiem dla niej może być cudowne ziele "herbaria" Stefana Boersa? Kryminalne wątki nie opuszczają K. i okolic, a miłość - nawet ta największa - czasem może się skomplikować.Wydawnictwo: KURPISZ S.A
Wydano: Poznań 2004
stron : 268


Niestety nie czytałam wcześniejszych losów Julii i Alka, wszystko do nadrobienia. Ostatnio odkryta autorka jest niezawodna na poprawę humoru. 
Dwie głowy anioła to powieść przedstawiająca losy pewnego małżeństwa kiedyś bardzo zakochanego, ale rutyna i pogoń za karierą, pieniędzmi zmienia ich stosunek do siebie. Zapominają o tym co jest najważniejsze w życiu i rodzinie. Pojawiają się wątpliwości , a także ...wahania co dalej.

Julia znakomity architekt krąży między Warszawą , Londynem i Chicago. Robi wielką karierę i niestety ma mało czasu na wychowanie swoich dzieci - Adasia i Ali . Poświęca dzieciom i mężowi minimum czasu ....

Alek próbujący zdać aplikację, syn najlepszego adwokata , wychowujący dzieci , spędzający z nimi każdą wolną chwilkę , kochający żonę.Po zawalonym egzaminie  wyjeżdża na wieś do przyjaciół, znajduję tam bardzo dobrze płatna pracę jako manager firmy, która sprzedaję zioła - jeszcze nie wprowadzone na rynek farmaceutyczny. Niestety odkrywa tam ..... nie całkiem legalną działalność .....
Okazuje się też ,że "moc" herbarii jest silniejsza niż się może wydawać .....


Książka bardzo fajnie napisana, czyta się bardzo przyjemnie, pojawia sie też dreszczyk emocji. 
Jednak ja ją odebrałam troszkę inaczej, bardziej z mottem : prawdziwą miłość warto pielęgnować i nie trzeba zbyt wiele by ją stracić .... szanujmy siebie na wzajem, miejmy zaufanie , a nasza miłość przetrwa wieki :O)


Mam nadzieję ,że w bibliotece znajdę pierwsza część i będę mogła do niej zajrzeć :O) Polubiłam pióro Hanny Cygler. Zastanawiam się nad kupnem jej książek na własność :O) bo widzę ,ze naprawdę warto je mieć na własnej półce.


Cytaty :  
Nemo sapiens , nissi patiens ! - Nie nabędzie mądrości, kto nie ma cierpliwości

6 komentarzy:

 1. Widze ostatnio dużo książek Hanny Cygler czytasz :) Muszę coś spróbować tej autorki ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też to zauważyłam :)
  w przyszłym tyg wizyta w bibliotece :) ciekawe czy będą jej książki , których nie czytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba się skuszę na tę ucztę czytelniczą :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja również jestem zachwycona książkami Pani Hanny Cygler. Do tego stopnia , że chciałabym je posiadać na swojej półce. niestety nigdzie nie mogę znaleźć Takich pozycji jak np "Kolor bursztynu" czy "3 razy r". :( Jeśli ktoś mógłby mi pomóc będę wdzięczna.
  agnieszka223.90@o2.pl
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Agnieszko czasem mozna spotkać na Allegro :) W antykwariatach :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Te dwie podobały mi się najmniej z książek ze stajni H. Cygler, nie mniej jednak dobrze je wspominam.

  OdpowiedzUsuń