sobota, 29 stycznia 2011

"Luksusowy basen Donalda" Walt Disney

Zbliża się lato...Kaczor Donald ma już dość walki ze szkodnikami, więc w miejsce ogródka buduje wspaniały basen SUPER HIPER DE LUX.
Okazuje się jednak, że basen przyciąga coraz więcej nieproszonych gości...

Wydawnictwo: Klub Książek Disneya
Wydano: 1996
stron :

Bardzo lubimy głównie oglądać bajki z Kaczorem Donaldem, zresztą chyba nie ma takich osób, które nie widziały choć jednej bajki ze słynną kaczką . Ucieszyliśmy się gdy w paczuszce znaleźliśmy bajeczkę :O)
Zdążyliśmy już ją trzy razy przeczytać...


Książeczka bardzo kolorowa ale czy wnosi to opowiadane coś w życie naszych małych pociech...tu bym polemizowała. 
Kaczor był w tej bajce raczej agresywny, słowa którymi się posługiwał nie bardzo do mnie trafiały....Próbowałam jednak jakoś tą bajeczkę wytłumaczyć Miłkowi, obrócić ją w jakiś morał...wybór i skojarzenie pozwoliło mi przekonać syna, że umiejętność dzielenia się z innymi jest ważną rzeczą w naszym życiu codziennym. Z tym również szanowanie innych osób i zwierząt... Zrozumiał mam nadzieję, lecz kazał przeczytać sobie ją jeszcze raz.... nie wiem być może by uzmysłowić sobie moje słowa.
Bajka nadrabia kolorowymi ilustracjami....
Polecam rodzicom starszych dzieci...

7 komentarzy:

 1. Wiesz, przypomniałaś mi dzieciństwo. Pamiętam jak należałam do klubu Disneya i co miesiąc wyczekiwałam paczki z moim imieniem, a w paczce zawsze książka :). Całą serię mam w piwnicy, poczeka na moje maleństwo i może też będę wysyłać je pocztą hihi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętam doskonale bajki Disneya. Uwielbiałam kaczora Donalda:)). Świetna książeczka!

  OdpowiedzUsuń
 3. ach.. Mi też przypomniałaś dzieciństwo :p cały czas mam gdzieś kilka książeczek z tej serii :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Bajki z tej serii są bardzo fajne, mamy kilka :o) więc pewnie w najbliższym czasie się pojawią, skoro podzieliłam się już blogiem z M.

  OdpowiedzUsuń
 5. Również uwielbiam bajki z tej serii.
  A zaczęłam je chyba czytać w wieku 7-8 lat :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja uwielbiam Walta Disney'a w każdej niemal postaci. Super, Sabinko, że wróciłaś do tej książki, żeby nam ją nieco przybliżyć.
  Ja ostatnio zrobiłam to z Księgą Dżungli.

  OdpowiedzUsuń