poniedziałek, 3 stycznia 2011

"Magiczne miejsce" Agnieszka Krawczyk

Któż z nas nie marzył o ucieczce z pełnego zgiełku, hałaśliwego miasta na cudowną wieś, gdzie czas płynie innym trybem i można spotkać niezwykłych ludzi? Moja nowa powieść "Magiczne miejsce" opowiada historię życia na prowincji, w małej, ale za to bardzo malowniczej wiosce. Jej mieszkańcy są niezwykle oryginalnymi osobami: ktoś po amatorsku zajmuje się astronomią, inna osoba wytwarza perfumy dawnymi metodami, jest pasjonat piractwa i literatury marynistycznej.
Tym razem w książce pojawia się wątek miłosny, jest też historia przygodowo-kryminalna. 

Wydawnictwo: SOL
Wydano: 2010
stron :283

Szklanka przyrody, garść postaci, garść tajemnic, troszkę magii, odrobina ziół, trochę aromatu, szczypta eliksiru miłosnego oraz szczypta pyłu gwiezdnego ...... to wszystko wymieszać i trafimy do pięknej , malowniczej miejscowości Ida, gdzieś na końcu Polski ....a dokładniej przeniesiemy się do tajemniczo brzmiącej nazwy książki "Magiczne miejsce" p. Agnieszki Krawczyk.
Ten przepis wymyślony jest przeze mnie, przyśnił mi się w nocy jak przeczytałam pół powieści !!! nie mogłam go nie wykorzystać :O)


"Magiczne miejsce" to historia o wysoko postawionym pracowniku MSZ - Witoldzie Mossakowskim, który kupuje zrujnowany pałac w małej miejscowości Ida, gdzieś na końcu Polski. Gdy pałac zostaje pod remontowany, postanawia tam spędzić swój zaległy urlop. Mieszkańcy okazują się niezwykle uroczymi i nieco ekscentrycznymi ludźmi, a miejscowość uroczym malowniczym miejscem z ciekawą historią , duchami i niesamowicie, niesamowitą sołtys-ową :O) Witold, zaprzyjaźnia się z mieszkańcami, staje się jednym z nich, odkrywa niezwykłe zdolności mieszkańców...postanawia .... i tu niestety musicie się pofatygować i przeczytać książkę !


Książka niezwykle pozytywna, ciepła i pełna magii. Było mi niezmiernie miło, bo poczułam się tam jakbym była wśród mieszkańców Idy. Wręcz czułam zapach ziół pani Tekli , która wytwarza perfumy, oglądała gwiazdy z dziećmi i Milą, urządzała pałac, by wreszcie uczestniczyć w święcie na cześć wiosny .....
Jednak mnie oczywiście najbardziej ujęło i ucieszyło to ,że głównym zajęciem mieszkanek jest haft i koronkarstwo!!!
Fajnie się tak przenieść w inne miejsce. Bardzo podobało mi się wplatanie cytatów, powiedzeń , czy też różnych ciekawych tytułów książek. Co jest niesamowite, bo nigdy wcześniej nawet o tym nie myślałam , za sprawa książki pani Agnieszki Krawczyk i małej Alinki jestem już pewna koniecznie muszę przeczytać Harrego Pottera !!!!
"Magiczne miejsce" POLECAM !!!! komu? każdemu kto lubi przygody i zagadki, kto uwielbia takie niesamowite magiczne miejsca, marynistykę , bo w tej książce tego nie brak oraz  osobom , które chcą się oderwać od dnia codziennego . Osobiście chętnie do książki wrócę , póki co muszę koniecznie zdobyć inną książkę autorki - "Napisz na priv
Książkę otrzymałam od Wydawnictwa SOL - za co ogromnie dziękuję Pani Lidce!

11 komentarzy:

 1. Jak jest magia to muszę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Viconia koniecznie, ja gdybym nie musiała rano wstać , to pewnie czytałabym do ostatniej stroniczki .....

  Susie - zastanów się :O) chyba ,że lubisz inny typ książek , zakładka wysłana :O)

  OdpowiedzUsuń
 3. oj przydałoby mi się trochę magii ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Skoro to taka niesamowita książka to trzeba przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Iza - to sięgnij po nią :o)

  Sara (O:

  Dosiak - mnie się podobała :O)

  Bujaczek - cieszę się :O)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka jest naprawdę super.Taka trochę w stylu książek Adama Bahdaja.Tytuły ciekawych książek,które są w niej częstym elementem dodają jej moim zdaniem smaczku.Widać,że autorka ksiązki jest też "czytomaniaczką"Ja jestem pod wrażeniem.

  OdpowiedzUsuń
 7. czytałam "Napisz na priv" i bardzo mi się podobała, uśmiałam się jak nigdy :) coś mi się wydaje, że będę musiała ją poszukać

  OdpowiedzUsuń
 8. jolinka- mnie też bardzo się podobała !!!!

  archer - Jeszcze nie czytałam, ale mam ja na liście jako obowiązkowe!

  OdpowiedzUsuń