wtorek, 25 stycznia 2011

"Tupcio Chrupcio. Urodzinowy prezent" Eliza Piotrowska

Tupcio Chrupcio jest już dużą myszką, ale...
czeka na swoje kolejne urodziny i wymarzony rower.
Mama i tata nie chcą mu zdradzić co dostanie
Czy Tupcio Chrupcio będzie się cieszył z prezentu???? 

Wydawnictwo: Wilga
Wydano: 2010
stron : 24


Myszka Tupcio Chrupcio kocha swego przyjaciela misia Tediego, któremu zdradza swoje tajemnicę, jedną z tajemnic jest jego marzenie o rowerze, który chciałby otrzymać na zbliżające się  urodziny. Codziennie chodzi pod sklep, który na wystawie ma wyeksponował fantastyczny rower, o jakim marzy Tupcio. Tupcia nic innego nie raduje, ani tort, ani goście ...on marzy ...marzy o rowerze. Jeśli chcecie się dowiedzieć czy marzenie Tupcia się spełniło, musicie koniecznie zajrzeć do książeczki "Tupcio Chrupcio. Urodzinowy prezent" Elizy Piotrowskiej.

Autorka zawiera w bajce wiele morałów, które trzeba  dziecku przekazać, mianowicie, że cierpliwość popłaca i warto być osobą cierpliwą. Warto też być grzecznym i usłuchanym oraz pomagać rodzicom, by oni pomogli spełnić marzenia dzieci. Piękne, barwne i duże ilustracje wykonane przez Marco Campanella tylko zachęcają do zatopienia się w lekturze. 
Synek zachwycony barwnymi ilustracjami oraz treścią bajki od razu polubił głównego bohatera - Tupcia Chrupcia, myślę że będzie jednym z główniejszych postaci o których czytamy przed snem.
Po przeczytaniu bajeczki przed snem moje dziecko zasypia z łatwością, zapewne śniąc kolorowe sny. 
Okładka jest twarda, barwna, zachęcająca do czytania. Szkoda tylko, że posiada ostre brzegi. Książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 0-6 lat, myślę jednak, że śmiało  mogą z niej korzystać dzieci, które samodzielnie już zaczynają czytać, duże litery ułatwią to zadanie, kolorowe ilustrację zachęcą do tego by poznać treść bajeczki. Książeczka należy do serii "Wychowanie przez czytanie" dlatego proszę czytajmy naszym dzieciom ....
Książeczkę polecam rodzicom, którzy mają dzieci w wieku 0-6 lat, ale nie tylko :O)

Książeczkę otrzymałam od Wydawnictwa Wilga - pani Agatce bardzo dziękujemy !!!

3 komentarze:

  1. rozbroiła mnie nazwa myszki "Tupcio Chrupcio" rządzi :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak, śliczna i Tupcio rządzi jest świetny!

    OdpowiedzUsuń