środa, 23 lutego 2011

"Najpiękniejsze opowiadania dla chłopców" praca zbiorowa

Ta wspaniale ilustrowana kolekcja zawiera sześć mrożących krew w żyłach klasycznych historii, pełnych przygód i wartkiej akcji, które zachwycą każdego chłopca
W książce znalazły się opowiadania: Robin Hood, Podróże Guliwera, Diament Czarnobrodego, W 80 dni dookoła świata, Robinson Crusoe, Duch z Canterville.Wydawnictwo: Olesiejuk
Wydano: 2010
stron : 382

Nie wiem od czego zacząć??? Może od tego, że ta mała jak się wydaje książka jest bardzo ciężka i ciężko ją wyrwać mojemu synowi :)
Okładka - srebrzysta, usztywniana, mieniąca się i strasznie zachęcająca, chcę się ją aż pogłaskać, tak właśnie zrobiło moje dziecko gdy książeczkę dostało, zaczęło głaskać i oglądać. Oglądać jest co, bo ilustracji jest mnóstwo. Kolorowe, ładne i oddające treść opowiadań. Wykonali je: Adam Stower, Peter Dennis oraz Alan Marks.
Książeczka  zawiera sześć dobrze nam znanych opowiadań, są skrócone, ale moim zdaniem przystosowane do młodszych dzieci, starszym polecam oryginalne opowiadania. Tu autorzy z wyczuciem wprowadzają w świat legend i biografię autorów. Tylko te najważniejsze informację by dzieci nie zanudzić.
"Najpiękniejsze opowiadania dla chłopców" zawierają opowiadania:
"Robin Hood ", "Podróże Guliwera", "diament Czarnobrodego", "W 80 dni dookoła świata", "Robinson Crusoe" oraz "Duch z Canterville"
Moje dziecko polubiło Robin Hooda i tą opowieść każę sobie czytać najczęściej. Dla niego to są nowe historie, których wcześniej nie znał, tym bardziej cieszę się, że jest takie wydanie.
Polecam rodzicom, którzy mają fantastycznych , ciekawych świata  i wiedzy chłopców. Starszym chłopcom polecam do ćwiczenia samodzielnego czytania . Na pewno nie będą się nudzić.
Żeby jednak nie było smutno dziewczynkom i ich rodzicom, dla nich polecam wspaniałe " Najpiękniejsze opowiadania dla dziewczynek" wydawnictwa Olesiejuk.


Ten pięknie ilustrowany zbiór zawiera sześć znanych na całym świecie opowieści, które z pewnością zachwycą i wzruszą wszystkie małe czytelniczki.
W książce znalazły się opowiadania: Przygoda przyjeżdża pociągiem, Czarnoksiężnik z Krainy Oz, Tajemniczy ogród, Czarny Klejnot, Małe kobietki oraz Heidi.

Za książeczkę dziękujemy Panu Krzysztofowi :0)

7 komentarzy:

 1. jestem posiadaczką tej książki dla dziewczynek a w zasadzie to Olka jest:) i przyznaję że bardzo ją lubi i czytaliśmy już opowiadania po kilka razy.Dzięki Twojemu opisowi nabędziemy też wersję dla chłopców, dziękuję za rekomendację

  OdpowiedzUsuń
 2. Próbowałem z moim małym, ale jakoś książka mu nie podeszła. Pewnie jeszcze za młody jest:)

  OdpowiedzUsuń
 3. april79 - proszę bardzo

  Pablo - ja wiem dlaczego nie podeszła ?? :) tam nie ma kół :) :) :) :)

  OdpowiedzUsuń
 4. No i tak - Piotrek już jojczy, żeby kupić...

  OdpowiedzUsuń
 5. Przydałaby mi się ta pierwsza - ciekawe, czy by się bratankowi spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. święta prawda:) Ani młotka czy innej maszynki ;)))

  OdpowiedzUsuń
 7. anek7 - bo Piotruś wie co dobre:)

  Futbolowa - podejrzewam, że tak, ale to faktycznie zalezy od wieku dziecka :) i jego zainteresowań :)

  podsłuch - :) pewnie jak mu się znudzą koła zapragnie czegoś innego, przerabialiśmy to z naszym :)

  OdpowiedzUsuń