środa, 30 marca 2011

"Tupcio Chrupcio. Dbam o zęby" Eliza Piotrowska

Tupcio Chrupcio jest już dużą myszką, ale...... nie lubi mycia zębów i zdrowego jedzenia, za to uwielbia czekoladę. Co na to powie pan dentysta?
 Wydawnictwo: Wilga
Wydano: 2011
stron : 24

Tupcio Chrupcio wraz z tatą odwiedza dentystę. 
Choć na początku się troszkę boi, odważnie siada i pokazuje swoje zdrowe ząbki. Za dobre sprawowanie otrzymuje od pana dentysty książeczkę o tym jak prawidłowo czyści się ząbki. Tupcio jest bardzo zadowolony...

Dalsze przygody naszego ulubionego bohatera - Tupcia Chrupcia. Autorka za pomocą opowiadania zachęca dzieci do mycia ząbków, a także regularnych wizyt u dentysty.
Z książeczki dziecko dowie się, że mycie nie boli, a i wizyta nie jest taka straszna ....
Książeczkę oczywiście ozdabiają piękne ilustrację Marco Campanella. Dokładne, idealnie zgrane z opowiadaniem. Ilustrator widać , że zadbał nawet o najmniejszy szczegół. 
Pani Eliza za to zadbała, by dzieci z przyjemnością sięgały po książeczki o Tupciu Chrupciu i czytały lub prosiły rodziców o przeczytanie.
Wydawnictwo wszystko elegancko wydało, piękna okładka, sztywna, ale nieco puchata dopełnia całości.
Polecam najmłodszym dzieciom i ich rodzicom, a także dzieciaczkom, które zaczynają czytać, duże litery ułatwią to zadanie, a świetne ilustrację umilą czas. Warto mieć Tupcia na półce! Polecam.
Za książeczkę dziękujemy Pani Agacie z Wydawnictwa Wilga !!!3 komentarze:

 1. Znowu Chrupcio:). I bardzo dobrze:D. Nigdy się nie nudzi, potrafi rozmieszyć i zdecydowanie poprawia nastrój. A ile radości daje dzieciom:))
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Tej jeszcze nie mam, ale sytuacja jest rozwojowa, że tak powiem;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tupcio Chrupcio rzeczywiście nadaje się do samodzielnego czytania, a poza tym ma wspaniałe ilustracje!
  Pozdrawiam,
  Magda
  tajemnicezatoki.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń