środa, 4 maja 2011

"Przygody Kota Detektywa" Piotr Rowicki

Opowieść o Mruczysławie Pazurze - najsłynniejszym kocim detektywie, to połączenie świetnej literatury, zagadki i humoru.
Mruczysław jak Sherlock Holmes rozgryza największe tajemnice podwórka.
Te świetne historie sprawdzą się znakomicie także podczas prób samodzielnego czytania.
Wydawnictwo: Wilga
Wydano: 2011
stron : 56

Propozycja idealna na Dzień Dziecka!!!
Mój syn jest nią zachwycony, dlaczego????
Ma kilka rzeczy jakie się spodobały w książeczce: zagadki, występujące zwierzaki, Mruczysław i ilustracje...

Główny bohater - Mruczysław Pazur, to kocurek, który jest prywatnym detektywem, dobrym w tym co robi, ma wiele zagadek do wyjaśnienia.
Znalazł już złodzieja mleka, podkowy, wytropił ducha, który straszył psa, odnalazł męża Melanii i jeszcze rozwiązał wiele innych zagadek. Mruczysław jest lubiany i bardzo pomocny dla swoich przyjaciół i znajomych zwierząt.
"Przygody Kota Detektywa" to zbiór krótkich opowiadań - zagadek, których rozwiązania podejmuje się wspaniały kot Mruczysław Pazur. Książeczka jest idealna dla dzieci młodszych, które głównie skupią się na odkrywaniu nowych zwierzątek, starsze dzieci, będą miały radość przy rozwiązywaniu zagadek razem z Mruczysławem, tak właśnie było z moim synem. Mając ślady i tropy, próbował odszukać winnego. Niezła zabawa, dużo radości, to właśnie daje książeczka Piotra Rowickiego. Dodatkowym atutem z pewnością jest okładka, kolorowa, sztywna i zachęcająca ! Strony tytułowe również są barwne  i nawiązują do treści opowiadań.
Ilustracje wykonane przez Mariolę Budek są świetnie dopasowane do treści, wyraźne, kolorowe i bardzo szczegółowe, z przyjemnością się je ogląda. Widać zainteresowanie dziecka obrazkami, które z przyjemnością sięga do książeczki, powtórnie je ogląda i na ich podstawie stwarza własne opowiadanie bardzo zbliżone do oryginalnego. 
Mariola Budek i Piotr Rowicki wraz z Pawłem Rosołkiem stworzyli rewelacyjną książkę, która zainteresuje z pewnością młodsze dzieci, starsze i te, które zaczynają samodzielnie czytać, duże litery ułatwią to zadanie, a piękne ilustracje umilą czas. Właśnie dlatego polecam rodzicom, którzy mają dzieci w odpowiednim wieku.
Książeczka z pewnością spodoba się dzieciom, jest idealna na prezent.Polecam!
Za książkę serdecznie dziękujemy Pani Agatce!!!!3 komentarze:

  1. No bosko!! mój synek uwielbia, kotki, pieski i myszki, więc ta książeczka z pewnością też mu sie spodoba..

    OdpowiedzUsuń
  2. Polecam, świetne wydanie i świetne, pełne humoru opowiadania :)

    OdpowiedzUsuń