wtorek, 31 maja 2011

"Serce wie najlepiej" Urszula Lemańska

"Serce wie najlepiej" to współczesna powieść romantyczna z elementami "duchowych przeżyć" o prostej fabule, zawiera filozoficzne spojrzenie na odwieczne ludzkie pytania: życie i śmierć, wiara i nadzieja, a przede wszystkim przeznaczenie, którym kieruje Miłość...

Wydawnictwo: Drzewo Laurowe
Wydano:  2010
stron : 128
Bardzo ciepłe południe, leżaczek, ogród pełen kwitnących i pachnących kwiatów czyli leniwe i błogie lenistwo z książką w ręku. Co sięgnąć? Co przeczytać? Coś optymistycznego, romantycznego i dobrze się kończącego. Mój wybór padł na "Serce wie najlepiej" Urszuli Lemańskiej. Książka mnie zaintrygowała prostą, ale jednocześnie tajemniczą okładką, która zachęca do tego, by zagłębić się i po delektować zawartością. Skusiłam się, a teraz się cieszę, że dane mi było przeczytać książkę z cyklu " Po drugiej stronie tęczy". To pierwsze moje spotkanie z Urszulą Lemańską, wiem na pewno, że nie ostatnie!


"Serce wie najlepiej" to historia  35-letniej Wandy, która czeka na przeszczep serca. Każdy dzwonek telefonu to po części radość , ale też pewna obawa, strach, ale także ogromna nadzieja. Właśnie Wanda otrzymuje szansę nowego życia, jedzie do szpitala, gdzie czeka ją operacja, jest przy niej przyjaciółka, która otoczyła ją ogromną miłością i wsparciem, którego Wandzie niestety brakowało w dzieciństwie. Jest przy niej również ktoś kogo bardzo kocha, Karol.
Uważani za idealną parę, dobrani do siebie idealnie są przykładem dla innych, choć po rozczarowaniach ostatnich wydarzeń, oddalają się od siebie....
"Powrót Karola przywrócił mi wiarę w to, że prawdziwa miłość umie przebaczać i nie nosi w sobie żalu"
Jednak prawdziwa miłość zawsze przetrwa!
" - Wszystko przemija. Czas,świetność budynków,ludzie, ich namiętności - ale jedno się nie zmienia - stwierdził Karol
- Co takiego? - zapytałam.
- Miłość, prawdziwa miłość - odpowiedział."


"Serce wie najlepiej" to powieść, która dodaje człowiekowi skrzydeł, napawa optymizmem i każe wierzyć w to, że marzenia się spełniają. Autorka poruszyła w tak krótkiej historii wiele ważnych problemów, z którymi borykają się zwyczajni ludzie. 
Urszula Lemańska pokazała jak trudne dzieciństwo mają dzieci alkoholików, dzieci, które nie mogą liczyć na rodziców, wiele z nich kończy w kryminale, chyba że na swojej drodze spotkają osobę, która się nimi zainteresuje, poda zwyczajnie pomocną dłoń. Taka pomocna dłoń jest również mile widziana w domach dziecka, które pękają w szwach. Jest to dość trudny temat, niestety nadal zbyt mało osób decyduje się na adopcję dzieci, jeśli już to maleńkich, jednak jeszcze pozostają starsze dzieci...które pragną akceptacji, rodziny, ale przede wszystkim miłości i czułości. 
Powieść naładowana jest emocjami, wywołuje łzy, by za chwilę pojawił się uśmiech na naszych twarzach. Zdecydowanie napisana jest prostym i zrozumiałym językiem, ale dobitnie trafia do czytelnika, by ten miał mnóstwo kwestii do przemyślenia. "Serce wie najlepiej" napawa ogromnym optymizmem, wiarą i nadzieją na lepsze jutro. Pozwala wierzyć, że każdy z nas ma swoje przeznaczenie, a nad naszymi głowami gdzieś wysoko kołuje Anioł Stróż, który czuwa nad naszym bezpieczeństwem, wiarą i miłością. Jest jednak coś, co mnie ogromnie rozczarowało - książka zbyt szybko się kończy...


Jedna z piękniejszych, krótkich powieści jaką ostatnio czytałam, nie jest to zwyczajny romans, raczej filozoficzne spojrzenie na wiele różnych kwestii, w tym miłości. Nabrałam jakiejś ochoty, nadziei, a także sporo wiary w to, że istnieją dobrzy ludzie, a także prawdziwa miłość.
Polecam przede wszystkim tym, którzy wierzą i  kochają ....
Sama z przyjemnością sięgnę po inne powieści Urszuli Lemańskiej.


Za książkę ogromnie dziękuję Pani Uli z Wydawnictwa Drzewo Laurowe !
Książkę można zakupić w Księgarni Internetowej  Skryby.pl

6 komentarzy:

 1. Lubię książki z dużą dozą filozofii, więc dopisałam ją do swojej listy:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wierz mi, że warto :) Prosta, ale za to z ogromnym przesłaniem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Już się nie mogę doczekać mojego egzemplarza, ale po Twojej recenzji widzę, że i mnie lektura przypadnie do gustu:)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Isadora - sięgnij koniecznie :)

  http://pisanyinaczej.blogspot.com/ skoro jesteś romantykiem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie opisałaś swe wrażenia po przeczytaniu książki. Sama mam wielką ochotę zapoznać się z tą pozycją.

  OdpowiedzUsuń