czwartek, 2 czerwca 2011

"Kto pokocha Psotkę?" Holly Webb

Maja jest nieszczęśliwa, bo musi się przeprowadzić i zostawić wszystkie koleżanki.
Rodzice liczą, że kot mógłby pomóc dziewczynce przywyknąć do nowego miejsca, więc sprawiają jej niespodziankę i przynoszą Psotkę - prześliczną kotkę syjamską.

Maja kocha Psotkę, ale ciągle gniewa się na rodziców i udaje, że kotka wcale jej nie interesuje.
Biedna Psotka czuje się zdezorientowana i opuszczona. Dlaczego Maja jej nie chce?
ukryjWydawnictwo: Zielona Sowa
Wydano: 2010
stron : 132
Holly Webb wywarła na nas pozytywne wrażenia, dlatego postanowiliśmy przeczytać inne opowiadania. Po książeczce "Mgiełka, porzucona kotka", która okazała się być idealna dla chłopca, który kocha koty, z ogromną przyjemnością przeczytaliśmy "Kto pokocha Psotkę?" Książka okazała się być bardzo emocjonalna i niezwykle pouczająca.
Poznaliśmy losy małej Mai, która wraz z rodzicami przeprowadza się do innego miasteczka. Zostawia swoich przyjaciół, szkołę i wszystko co znała. Jest to dla niej bardzo trudny czas, nie potrafi zadomowić się w nowym domu, szkole, ciężko się jej zaprzyjaźnić z nowymi osobami, gdyż jest nieśmiała. Z dnia na dzień, dziewczynka staje się smutniejsza, cichsza i zamknięta w sobie. Rodzice postanawiają Mai zrobić niespodziankę kupując małą koteczkę syjamską. Niestety dziewczynka, choć od zawsze pragnęła kotka, odbiera ten prezent nieco inaczej. Postanawia ignorować zwierzaczka, jednak gdy nikt nie widzi....
Czy dziewczynka poczuje się szczęśliwa i kochana w nowym miejscu? Czy pokocha Psotkę? Musicie zajrzeć do opowieści Holly Webb.


Okładka książki jest niezwykle smutna, a jednocześnie zachęca do tego by poznać historię tytułowej koteczki. Jest piękna, ale jednocześnie jej oczy wyrażają ogromny smutek. Na szczęście autorka przewidziała szczęśliwe zakończenie, na które nie tylko ja czekałam, ale także mój synek. Trudno mu było zrozumieć postępowanie dziewczynki, która odrzuciła Psotkę, nie mógł pojąć , jak taki ładny, tulący i łaszący się zwierzaczek nie wzbudza w Mai żadnych emocji, choć dziewczynka je odczuwała, mocno się z tym ukrywała.
Autorka rewelacyjnie ukazała odczucia dziewczynki w stosunku do kotki, ale także punkt widzenia Psotki, która dosyć, że znalazła się w nowym domku, daleko od mamy i rodzeństwa, została najpierw zabawiana, by za chwilkę zostać odrzuconą. Dwie małe pokrewne dusze w podobnej sytuacji.
Myślę, że Holly Webb idealnie uchwyciła emocje i uczucia, oraz miłość jaka potrafi się wytworzyć między dzieckiem, a maleńkim stworzonkiem, które samo jeszcze jest oseskiem. Jestem naocznym świadkiem takiej miłości, myślę, że autorka też była pisząc tą książeczkę, bo rewelacyjnie to wyraziła.


Miłośnicy kotów, ci mali i duzi powinni koniecznie zapoznać się z książką " Kto pokocha Psotkę?". Uważam też, że dla dzieci w każdym wieku będzie to niezwykle udana i pouczająca lektura, o tym jak dbać i szanować zwierzęta, by one szanowały i kochały nas. Polecam gorąco!

Za to, że mogliśmy poznać historię Mai i Psotki dziękujemy Pani Kornelii z Wydawnictwa Zielona Sowa

7 komentarzy:

 1. Ja już kocham Psotkę! :-)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie omieszkam przeczytać swoim łobuzom. Tym bardziej że piesek dziadka wabi się psotka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. miło czasem poczytać o takiej Kotce Psotce :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię książki Holly Webb, świetnie sprawdziły się jako prezent dla mojego siostrzeńca:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja mam Psotkę i juz ja pokochałam. Wspaniała książeczka.

  OdpowiedzUsuń
 6. rzeka - :)

  witaaminkaa - polecam, bardzo! Holly Webb o pieskach również napisała historie :)

  Sil - oj tak, świetna odskocznia :)

  kasandra_85 - :)

  Isadora - My też polubiliśmy :)

  cyrysia - :) Zgadzam się, wspaniała :)

  OdpowiedzUsuń