środa, 22 czerwca 2011

"Różne rasy same Asy" Ewa Stadtmüller

Jak bokser pomaga, gdy jego pan ma zmartwienie?
Gdzie york lubi się ukryć?
Dlaczego chart wszystkich skarbów świata wart?

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te i inne pytania, zajrzyj do książeczki. Zabawne i pełne uroku wiersze wprowadzą Cię w świat naszych kochanych Asów.Wydawnictwo: Skrzat
Wydano: 2011
stron : 46


Piękna okładka, choć pieski są na zdjęciach smutne, sprawiają, że dziecko chętnie sięga po książeczkę i każe sobie czytać. "Mamo, dlaczego one są smutne???Przeczytaj proszę, może w środku jest napisane???" Jak tu odmówić? Nie można. Siadamy i czytamy. Poznajemy różne rasy psów. Wiele z nich moje dziecko widzi pierwszy raz. Pyta, wypytuje, co oznacza, że " Różne rasy same Asy" jest niezwykle interesującą książeczką dla ciekawskich dzieci. Dla dzieci, które kochają zwierzęta, a nawet takich, co na co dzień się ich boją. Z lektury maluchy dowiedzą się wiele o danej rasie, ale także charakterze i usposobieniu piesków. Być może Ewa Stadtmüller swoimi wierszykami, przekona rodziców i pomoże w wyborze małego przyjaciela dla swojej pociechy.
Każde dziecko powinno mieć takiego małego przyjaciela, może to być chomik, kotek czy też piesek, niestety nie zawsze warunki pozwalają nam na nowego członka rodziny. Istnieje jeszcze inna możliwość, kupmy naszym dzieciom choć pieska, mięciutką maskotkę, być może konkretnej rasy, którą nasz maluszek sobie upatrzy w książeczce. Myślę, że sprawimy tym gestem ogromną radość, a nasze dziecko zyska swojego powiernika i przyjaciela lat dziecięcych. Z doświadczenia wiem, że to działa. Nie ma to jak futerkowy przyjaciel. 
Ewa Stadtmüller ułożyła świetne wierszyki i rymowanki, które określają rasy i zachowania piesków. Jednak ilustracje Alicji Rybickiej uzupełniły całość. Obrazki są wyraźne i przedstawiają zachowanie konkretnej rasy pieska. Niektóre są spokojne i przytulaśne, inne pomocne, ale zdarzają się też dumne i hałaśliwe. Wybór należy do Was.
Polecam głównie rodzicom dzieci, które kochają zwierzątka, a niestety nie mogą ich posiadać. Na pewno maluszki spędzą miłe chwile przy lekturze. Idealna książka dla małych  miłośników psów. Jednak jeśli chcesz przygarnąć pieska i nie wiesz jakiego? "Różne rasy same Asy" z pewnością pomogą w wyborze pupila.
Za książeczkę serdecznie dziękujemy Panu Łukaszowi z Wydawnictwa Skrzat :):):)

3 komentarze:

 1. świetne obrazki, chętnie wróciłabym do czasów dzieciństwa ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Obrazki rzeczywiście są fenomenalne. Oj, chyba muszę ją kupić, bo moje dziecko uwielbia pieski.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jusssi - kto by nie chciał :) Ja wracam z synkiem :)

  Cyrysia - oj tak, są :) Niestety zdjęcia tego nie oddają :(

  OdpowiedzUsuń