wtorek, 14 czerwca 2011

Wyprawa do świata zwierząt :)

W książce podano wiele podstawowych informacji dotyczących królestwa zwierząt - poczynając od prostych i zrozumiałych definicji i opisu klasyfikacji fauny. Następnie w bardzo interesujący sposób przedstawione są wybrane gatunki - układ zgodny z miejscem zamieszkania zwierząt: sawanna, morza i oceany, Arktyka i Antarktyda, pustynie, góry, lasy, rzeki i jeziora.
Dzięki tej książce dziecko znajdzie odpowiedzi na wiele frapujących je pytań i znajdzie mnóstwo zaskakujących ciekawostek. Wydawnictwo: Muza
Wydano: 2011
stron : 216


Piękne wydanie, które przyciąga oko. Soczyste kolory, piękne ilustracje to coś co kochają dzieci. Twarda oprawa pomaga dzieciom wygodne oglądanie.
"Poznajemy zwierzęta" to książka, która dosyć, że bardzo ładnie wydana, to dodatkowo podzielona na funkcjonalne rozdziały. Na początku poznajemy królestwo zwierząt, autorzy wprowadzają nas w podstawowe zagadnienia, by za chwilę przenieść nas w różne zakątki świata. Poznajemy zwierzęta Sawanny, by dalej odkrywać ryby, ssaki mórz,  gady pustynne i co najbardziej mnie zainteresowało gatunki zagrożone.
Mój syn zachwycony był rozdziałem o morzach i oceanach, a także zwierzętami mieszkającymi nad rzekami i jeziorami.
Dlaczego polecam książkę "Poznajemy zwierzęta" ?
Z kilku powodów. Przede wszystkim książka nadaje się dla małych dzieci, które zaczynają poznawać zwierzątka. Przy pomocy rodziców, malec pozna wiele niespotykanych i fascynujących zwierząt. Piękne, duże i kolorowe ilustrację na pewno zainteresują malucha.
Starszakom, którzy powtórnie odkrywają , a dodatkowo poznają nowe gatunki zwierząt. Przedszkolaki są już na tyle duże, by same mogły oglądać  i podziwiać zwierzęta. Jednak obserwując własnego syna, wiem, że same ilustrację nie zaspokoją  jego ciekawości, dlatego często siadamy razem i czytamy o zwierzętach. O ich zachowaniach, nawykach, ale także różne dodatkowe ciekawostki. 
Starszym dzieciom "Poznajemy zwierzęta" zdecydowanie przyda się do odrabiania lekcji z przyrody.
Zdecydowanie polecam książkę przed wyprawą do ZOO. Świetnie spędzimy czas przy lekturze w domu, a nasza zdobyta wiedza, może być pomocna podczas spaceru w Ogrodzie Zoologicznym. Nasze dzieci będą prze szczęśliwe, gdy odkryją znane im zwierzątka, a my sprawdzimy spostrzegawczość naszych pociech.
Osobiście wykorzystaliśmy album "Poznajemy zwierzęta" przed wyprawą do ZOO, ale także po powrocie, gdy syn sprawdzał jakie zwierzątka widział.
Książka jest rewelacyjną pomocą naukową, ale także wspaniałym przewodnikiem po świecie zwierząt. Polecam.


Zdjęcia z albumu :)
A tu z wyprawy do Wrocławia na początku czerwca :)

Za piękną książkę dziękuję Wydawnictwu MUZA !

2 komentarze: