wtorek, 13 września 2011

Dla miłośników kotów...

Najpierw tajemnicze spojrzenie ciemnozielonych oczu, a potem cichutkie skradanie się na miękkich poduszeczkach, zwinny skok i już mruczek zwija się w kłębek na naszych kolanach. O takich chwilach marzą wszyscy miłośnicy kotów.


Autor: Renate Jones
Wydawnictwo: Muza
Wydano: 2011
stron : 320
Każda osoba, która posiada w swoim domu, mieszkaniu czy też na podwórku kota lub koty powinna poznać te stworzenia nieco lepiej. Autorki książki " Koty. Kompendium wiedzy" postanowiły przybliżyć nam, kocim opiekunom, zachowania tych czworonożnych pupilów. Koty nie należą do bardzo miłych i potulnych, o nie! Jeśli ktoś tak myśli, bardzo się myli. Kot jak człowiek, ma indywidualny charakter, własne przyzwyczajenia, zachowania, nałogi, przysmaki czy też ulubione pieszczoty. Mając dwa koty, dowiedziałam się z samej obserwacji bardzo wiele, odkryłam wiele wspaniałych cech, jednak cały czas się douczam, by nie zawieść pewnym momencie własnego małego, czworonożnego przyjaciela. Wiem sporo, ale chcę dowiedzieć się jeszcze więcej.


"Koty" to wspaniała książka, która zawiera wiele interesujących rozdziałów. Autorki stopniowo wprowadzają nas w koci świat. Zapoznają nas przede wszystkim z historią kotów, ich zachowaniami w różnych sytuacjach, począwszy od narodzin, poprzez rozwój, skończywszy na zachowaniach podczas polowania. Powszechnie wiadomo, że koty bywają różne, najbardziej znanymi są zwyczajne dachowce, jednak nie brakuje też kotów rasowych, które znacznie się wyróżniają. Są wymagające, charakterne, ale przede wszystkim piękne. Właściciele tych kotów, uważają je za wyjątkowe, osobiście jako właścicielka zwykłych dachowców wiem, że każdy uważa własne koty za najpiękniejsze, najmądrzejsze, więc rasa nie ma tu wielkiego znaczenia. Najważniejsze, by właściciel jak i kot był zdrowy i szczęśliwy, a przede wszystkim czuł się dobrze we własnym towarzystwie.


Zdrowie i pielęgnacja kota są bardzo ważne w życiu tych stworzeń. W książce znajdziemy rewelacyjnie opisany rozdział o profilaktyce zdrowotnej, rozpoznawaniu chorób i szybkiej pierwszej pomocy.  Równie ważne jest też wychowanie kota, jak i zabawa z nim, autorki i tymi zagadnieniami postanowiły się podzielić z czytelnikami. Nie zapominajmy, że szczęśliwy kot to zdrowy kot.


Mnie zaciekawił rozdział o doborze kotów, o tym co jest potrzebne  i co powinno się wiedzieć w momencie, gdy decydujemy się na adopcję kociaka czy tez jego zakup. Myślę, że wiele osób, które myślą nad zabraniem kotka czy kotków do własnych domów z pewnością dowiedzą się wielu podstawowych i interesujących rzeczy. Autorki książki się o to postarały. 


"Koty. Kompendium wiedzy" to wspaniała, ogromna pigułka wiedzy, którą z pewnością wykorzystają właściciele kotów, jak i ci, którzy zastanawiają się dopiero czy warto mieć kota? Książka jest pięknie wydana, papier najwyższej jakości, dodatkowym atutem z pewnością są liczne, cudowne fotografie. Koty na zdjęciach są ujęte w różnorakich sytuacjach, co wywołuje z pewnością uśmiech na twarzach osób oglądających.  Świetna książka pełna porad, zdjęć, ciekawych informacji i podpowiedzi, idealna dla tych, którzy posiadają już te ciekawe i charakterne czworonogi, ale również dla tych, którzy z jakiegoś powodu nie potrafią się zdecydować na przyjęcie pod swój dach kota lub kotów, ta książka z pewnością rozwieje wszelakie wątpliwości. Zdecydowanie polecam, tego tytułu nie powinno brakować na naszym regale, pamiętajmy, że w domu mieszkają koty, które bywają różne! Polecam!

10 komentarzy:

 1. Ostatnio dużo czytam o kotach i coraz bardziej kocham te czworonożne stworzenia, które zawsze spadają na cztery łapy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Miłośniczką kotów jestem, więc jak najbardziej sięgnę po tę książkę. Może dowiem się czegoś interesującego i zaskakującego?

  OdpowiedzUsuń
 3. czytałam i uważam, ze poradnik jest świetnie napisany, jako miłośniczka kotów znalazłam tam mnóstwo przydatnych informacji

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety kotów nie mam chociaż mam kota na punkcie wielu innych stworzeń ;). Chętnie ucapiłabym Ci tę książkę, żeby poczytać o tych cudacznych, niezależnych zwierzakach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka na pewno mi się przyda. Mój kot jest humorzasty niesamowicie, czasami mam wrażenie, że robi mi na złość :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Choć nie jestem fankom kotów to może ta książka pomoże mi je zrozumieć i polubić. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jako szczęśliwa posiadaczka trzech kotów postaram się sięgnąć do tej książki. Zdecydowanie warto poznać kocie zwyczaje, by żyło nam się lepiej. A koty, jak wiadomo, chadzają swoimi drogami. I do tego każdy inną. Więc sie z nimi nie nudzę.

  OdpowiedzUsuń
 8. O kotach to coś dla mnie. U mnie dwa koty pod domu szaleją więc chętnie sięgnę po profesjonalną wiedzę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Piotr- kotów nie da się nie kochać :)

  cyrysia - z pewnością :)

  Magda ja również i to mnie cieszy :)

  Natula więc może czas na kociaka?

  Dosiak pewnie tak :P

  Patka tego niestety nie wiem :)

  Balbina64 - trzech??? oooo super!!

  miedzystronami - :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Koty kocham, więc chętnie bym przeczytała... :D
  Pozdrówka ;)
  Sol

  OdpowiedzUsuń