piątek, 23 września 2011

Kryminał z humorem?

Książka nie jest typowym kryminałem. Jest to lekka i zabawna powieść obyczajowa, z absurdalnym wątkiem kryminalnym, podobnym do tego w "Lesiu" Chmielewskiej. Jak napisała Autorka - jest to jak na razie jej najśmieszniejsza książka.

Autor: Agnieszka Krawczyk
Wydawnictwo: SOL
Wydano: 2011
stron : 288
seria:  Monika Szwaja poleca!


To nie jest moje pierwsze spotkanie z twórczością Agnieszki Krawczyk, miałam przyjemność zapoznać się z debiutancką powieścią "Napisz na priv", która mnie rozśmieszyła i przekonała całkowicie do autorki. Jednak moją ulubioną powieścią jest świetna książka - "Magiczne miejsce". Dlatego chętnie sięgam i będę sięgać po kolejne powieści, które zostaną napisane przez autorkę. 

Czego się spodziewałam sięgając po najnowszą powieść Agnieszki Krawczyk - "Morderstwo niedoskonałe"?? Dobrego i trzymającego w napięciu kryminału. Co otrzymałam? Pełną humoru, świetnych tekstów, niesamowitych pomysłów powieść, owianą nutą kryminału i zaskakującym listem umieszczonym na końcu książki!!!

Któż z nas, czytelników nie zastanawiał się jak jest i jaka panuje atmosfera w wydawnictwach. Jak wygląda praca redaktorów? Co porabiają graficy? Jak wygląda korekta książek? Kto czyta i wybiera najlepsze książki nadające się do tego, by je wydać??? Takich pytań jest znacznie więcej.  Agnieszka Krawczyk uchyla rąbka tajemnicy... co tam rąbek. postanawia pokazać wydawnictwo od najlepszej strony, ba nawet od tej...kryminalnej! "Morderstwo doskonałe" to kryminał, którego akcja dzieje się w maleńkim wydawnictwie, gdzieś na obrzeżach dużego miasta. Pracownicy jak pracownicy, robią wszystko, by prezes był zadowolony. Grupa pracowników, a zarazem przyjaciół Adela, Marta, Marek i Mizera, otrzymują od szefa nie lada wyzwanie. Mają wydać powieść niejakiego Kusibaba. Wszystko skończyłoby się dobrze, gdyby nie to, że rękopis zaginął, a na dodatek nadawał się tylko do kosza. Odnajdują tylko 150 stron "dzieła", resztę postanawiają odtworzyć. Okazuje się jednak, że autor książki zaginął...do akcji wkracza grupa "Zemsta Shitu" , a także policja.
Czyżby morderstwo? Kim jest tajemnicza siostra Kusibaba? Co się stało autorem? Czy grupa Shitu odnajdzie autora czy jego zwłoki? 
Na te i inne pytania znajdziecie z pewnością odpowiedzi w powieści.


"Morderstwo niedoskonałe" to świetna powieść  kryminalna "na wesoło". Autorka stworzyła śmieszną historię, przeplecioną nutką sensacji, równocześnie wykonała kawał dobrej, pisarskiej roboty, mam nadzieję, że samodzielnej! Główni bohaterowie to postacie bardzo ciekawe, posiadające różne charaktery, zainteresowania czy też podejście do życia. Choć różni ich bardzo wiele, wspólnie tworzą fantastyczny team, uzupełniając się doskonale i to nie tylko w pracy. Pomagają sobie i wspierają się zawsze wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba, taka przyjaźń potrafi przetrwać wiele lat, a nawet całe życie. "Morderstwo niedoskonałe" ma świetnie dobrana okładkę, idealnie oddaje wspaniałą przyjaźń jaka łączy głównych bohaterów, a także ukazuje radość jaka im towarzyszy podczas wspólnych spotkań.

Czy polecam? Oczywiście, że tak! Świetnie się bawiłam podążając tropem Kusibaba. Otrzymałam też odpowiednią naukę, mianowicie nie będę już płaciła kartą za książki!!! Powód? Odnajdziecie w najnowszej powieści Agnieszki Krawczyk. Polecam głównie osobom, które szukają lekkiej lektury z dawką humoru, która rozjaśniłaby jesienne dni, z pewnością się nie zawiodą! Nie zabraknie w powieści kryminału, sensacji, ale przede wszystkim humoru! Polecam.

Serdecznie dziękuję pani Lidce i Wydawnictwu SOL  

19 komentarzy:

 1. Czytałam i zgadzam się z Twoją opinią :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobra zabawa gwarantowana. Uwaga..grozi oberwanie brzucha z powodu śmiechu :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja czekam na chwilę wolnego. Jeśli zaś chodzi o samą autorkę, to miałam okazję przeczytać "Magiczne miejsce" ale szło mi to dosyć opornie. Być może "Morderstwo doskonałe" przypadnie mi do gustu dużo bardziej.

  OdpowiedzUsuń
 4. A moje to będzie pierwsze spotkanie z tą autorką i juz się nie mogę go doczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie miałam jeszcze styczności z prozą tej autorki, a wygląda na to, że jest czego żałować:)

  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 6. jeszcze nie miałam możliwości przeczytania tej pozycji ale może kiedyś mi się uda nadrobić zaległości

  OdpowiedzUsuń
 7. Koniecznie muszę przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Muszę ją przenieść wyżej w kolejce, bo mam wrażenie, że taka książka jest mi teraz potrzebna ;D

  OdpowiedzUsuń
 9. Taki jest świat - cieszę się :)

  Piter Murphy - przy poprzednich książkach bawiłam się nawet lepiej :)

  Lena173 - pewnie tak :)

  toska82, Isadora- polecam wcześniejsze książki :)

  archer - koniecznie

  smerfetka - :)

  Viconia - :o)

  OdpowiedzUsuń
 10. Tyle pozytywnych recenzji... Chyba muszę ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 11. Czytałam i uśmiech nie schodził mi z twarzy:) Polecam, kawał zabawnej lektury:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Kolejna bardzo pozytywna recenzja tej książki i aż żal, że nie mam jej na półce ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Dużo osób chwali tę ksiązkę i ty także, więc chyba muszę choćby z czystej ciekawości przeczytać i przekonać się czy rzeczywiście jest taka rewelacyjna.

  OdpowiedzUsuń
 14. Autorkę kojarzę tylko i wyłącznie z jedną książką, którą miło wspominam. A że wydała coś nowego i to z zupełnie innego gatunku, to zachęca mnie to tym bardziej do zapoznania się i z tą książką ;) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 15. Bujaczek koniecznie:)

  Madlen - mnie też :)

  Gosława Ka. pewnie niedługo pojawią się ksiązki na Targu z książkami :)

  cyrysia - :)rewelacyjna? może umówmy się, że bardzo dobra :)

  Gabrielle_ - poprzednie tez bardzo miło wspominam :)

  OdpowiedzUsuń
 16. ostatnio coraz częściej czytam kryminały i zaczynam się do nich przekonywać, więc jak będę miała okazję, to chętnie zapoznam się też z tą książką :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja właśnie zaczynam "Lesia" Chmielewskiej (której książki bardzo lubię) ;) Więc myślę, że "Morderstwo niedoskonałe" przypadłoby mi do gustu. ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. aaaa, a ja też teraz właśnie czytam. Jutro powinnam wstawić opinię :) Póki co bardzo mi się podoba :D

  OdpowiedzUsuń
 19. Magda - czy to taki czysty kryminał> Raczej nie, przeważa humor, satyra itp.

  Eta - "Lesio" to była pierwsza książka Chmielewskiej z jaką miałam kontakt! Miło wspominam:)

  Sil - :):):)

  OdpowiedzUsuń