czwartek, 17 listopada 2011

Miłość, miłość, miłość...


Gracie marzy jednie o tym, by w jej życiu nic się nie zmieniło. Mieszka w pięknej rezydencji, uprawia wspaniały ogród, a Jason, syn jej ojczyma, jest dla niej najlepszym przyjacielem i opiekunem. Niech ten stan trwa w nieskończoność, niech śpią demony z przeszłości, a także… miłość do Jasona. Jason przez całe lata opiekował się córką swojej macochy, aż wreszcie zrozumiał, że widzi w Gracie nie siostrę, lecz ukochaną kobietę. Kobietę zamkniętą w sobie i trzymającą mężczyzn na dystans. Jednak pod tą maską Jason dostrzega czułość i kobiece ciepło.

Autor: Diana Palmer
Wydawnictwo: Harlequin / Mira
Wydano: maj 2011
Pierwsze wydanie:
stron : 288
seria: Romans
oprawa: miękka


Diana Palmer to jedna z bardziej znanych pisarek, pisujących dobre romanse, przy których można odpocząć, zrelaksować się i oderwać od świata realnego. Chętnie przenoszę się w świat marzeń, romansu i miłości. Wszystkie te cechy pomagają zapomnieć o tym co nas otacza… pozwala zapomnieć! Jej historie są ciekawe, lekko napisane, ale nie brakuje w nich nutki obawy czy też łez. Z przyjemnością przeczytałam „Ukryte uczucia”, które z pozoru wydają się być ckliwym romansem z przesadną ilością seksu, romansu i zdrad, nic bardziej mylnego. Diana Palmer stworzyła krótką powieść złożoną głównie z uczuć, szacunku, ale także niepewności, strachu i tajemnic.
„Ukryte uczucia” to opowieść o przyrodnim rodzeństwie, których nie łączy żadne pokrewieństwo. Przez wiele lat byli dorastali razem, zaprzyjaźnili się. Cały wolny czas starszy brat przeznaczył na opiekę kruchej siostry. Po tym jak Gracie stała się dorosła zrozumiała, że Jason, syn jej ojczyma jest dla niej nie tylko przyjacielem i opiekunem, ale też kocha go jak mężczyznę. Próbuje ukryć swe uczucia, jest pewna obaw po tym jak prześladują ją koszmary z dzieciństwa. Czy uda jej się ukryć miłość do brata? Czy wyleczy się z obsesyjnego strachu? Czy zrozumie , że miłość nie boli? Jak zareaguje Jason? Jason to młody milioner, dżentelmen w każdym calu. Po śmierci rodziców i macoch zajął się dwoma przyrodnimi siostrami. Po latach zrozumiał, ze kocha jedną z nich. Czy uda mu się ukryć to pożądanie i miłość? Czy ułoży sobie życie???
„Ukryte uczucia” to świetna powieść, w której można znaleźć wiele dobrego. Autorka ukazuje nam różne rodzaje miłości i szacunku do innych. Pokazuje zwyczajne życie, jak i to w sferach osób znanych i cenionych, pokazuje nam też jaka cienka granica jest między bogactwem, a snobizmem. Nie zapomina  też o tym, by pokazać jak wygląda i czym cechuje się prawdziwa miłość, która przetrwa najgorsze trudności. Diana Palmer nie przesłodziła romansu, dla równowagi zamieściła świetny wątek z porwaniami, a także kilka tajemnic rodzinnych, które okazały się być trafnym dodatkiem. Autorka ma świetne pióro. Szukałam ciekawego wątku miłosnego, który połączony by był ze strachem, niepewnością czy tez tajemnicą, wszystko to znalazłam w „Ukrytych uczuciach”, które z czystym sercem polecam. Jest idealną książką na długi jesienny wieczór.

7 komentarzy:

 1. Świetna lektura na wieczorny relaks :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubie Dianę Palmer i książki Miry - to fajna relaksująca lektura :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio spodobały mi się jej książki więc i po tą z chęcią bym sięgneła ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę w końcu sięgnąć po książki tej autorki...

  OdpowiedzUsuń
 5. już dawno nie czytałam nic Diany Palmer i chyba czas znów do niej powrócić :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeeeeej, ale mi narobiłaś chęci na tą książkę. Mogę ją pożyczyć? :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Diany Palmer jeszcze nie znam, ale zdecydowanie czuję się zachęcona. Mam ochotę na coś nieco bardzije ckliwego, bo ostatnio z powodu określonych terminów nie mogę sobie pozwolić na nic podobnego.

  OdpowiedzUsuń