czwartek, 1 grudnia 2011

Tajemice sprzed lat...

Eve wraca po czternastu latach do rodzinnego miasteczka. Podczas jednej z konnych przejażdżek słyszy dziwne odgłosy dochodzące z pobliskiego wąwozu. Na dnie odnajduje wrak awionetki oraz zmumifikowane zwłoki z nożem w klatce piersiowej. Tymczasem matka Eve, zaniepokojona przedłużającą się nieobecnością córki, prosi o pomoc Cartera, miejscowego szeryfa. To właśnie on złamał przed laty serce Eve. Carter odnajduje dziewczynę, zabezpiecza ślady zbrodni i rozpoczyna dochodzenie. Nie wie, że Eve coś przed nim zataiła i zamierza prowadzić prywatne śledztwo…


Autor: B. J. Daniels
Wydawnictwo: Harlequin / Mira
Wydano: luty 2011
Pierwsze wydanie: 2007
stron : 224
seria: Romans & Sensacja
oprawa:miękka

Potrzebowałam wczoraj jakiejś szybkiej lektury, która nie byłaby czystym romansem, lecz zawierała domieszkę sensacji, tajemnicy czy też zagadki. Na książkę chciałam poświęcić jeden wieczór. Zastanawiałam się co wybrać??? Co też spełni moje wymagania. Po chwili zastanowienia dotarłam jednak do mojej sprawdzonej serii - Romans & Sensacja. Jeszcze się nie zawiodłam na tych wydaniach. Mają wszystko czego szukałam, a nawet nieco więcej. W wyborze przeważyło to, że książkę z pewnością przeczytam za jednym podejściem :)
Wybrałam "Wąwóz śmierci" napisany przez nieznaną mi do tej pory autorkę B. J. Daniels. Zaczęłam czytać i przepadłam. Z niecierpliwością przekładałam stronę za stroną, by odkryć wreszcie wyniki śledztwa. Nie zawiodłam się na autorce. Muszę się przyznać, że nie liczyłam na wiele. Dostałam więcej niż oczekiwałam. Prócz morderstwa, śledztwa, miłości i tajemnicy, otrzymałam totalnie niespodziewane zakończenie! B. J. Daniels ma świetne pióro, które zdecydowanie potrafi wykorzystać. Choć książka nie należy do najdłuższych to działo się w niej wiele. Autorka potrafi na kartach swej powieści trzymać czytelnika w napięciu i odpowiednio dawkować kolejne zagadki i tajemnice.
"Wąwóz śmierci" choć nie należy do wielkich dzieł z pewnością mnie nie zawiódł, ba, dał więcej niż oczekiwałam. Z książki na książkę przekonuję się, że seria Romans & Sensacja jest jedną z lepszych jakie czytałam. Polecam wszystkie wydania wspomnianej serii, lecz "Wąwóz śmierci" z pewnością  ma w sobie coś, co z zaciekawi czytelnika, dlatego polecam. Jest to idealna historia na długie popołudnie.

2 komentarze:

  1. I czuję się zachęcona, spróbuję poszukać tej książki w ramach odprężenia:)
    Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń