piątek, 13 stycznia 2012

Cudowny Maksio :o)

Pyszne maślane ciasteczka, ulubiony kocyk w muchomorki, figle, psoty i kłopoty, które najłatwiej rozwiązać z supermamą. Z hipopotamem Maksem i jego zabawnymi przyjaciółmi nie sposób się nudzić!
Autor: Katarzyna Zychla
Wydawnictwo: Skrzat
Wydano: 2011
stron : 28
okładka: miękka
seria: Świat Maksa 


Świat Maksa to nowa seria dla dzieci proponowana i wydawana przez Wydawnictwo Skrzat. Jako pierwsza w serii ukazała się kolorowa książeczka "Przygody Maksa" napisana przez Katarzynę Zychlę. Tytułowy bohater jest niezwykle barwną i ciekawą postacią. Jest cudownie pogodnym i przyjaznym małym hipciem, a zarazem niezwykle ciekawym świata. Dzieci od pierwszej strony zaczynają kochać Maksa i jego przygody. 
Prawdą jest, że każda przygoda Maksa jest interesująca, pouczająca, a bywa też zabawna. Dzieci, nawet te najmłodsze z pewnością będą zadowolone z nowo wydawanej serii. Muszę się przyznać, że i mnie ten świetny hipopotam bardzo mocno zapadł w pamięci, polubiłam tego niezwykle sympatycznego zwierzaka. 
Książeczka jest bardzo ładnie wydana, teks jest w świetny sposób urozmaicony i zrozumiały nawet dla małych słuchaczy jak i tych początkujących czytających samodzielnie. Całości wspaniale dopełniły piękne ilustracje wykonane przez znakomitą Agnieszkę Filipowską. To właśnie ta kobieta stworzyła obraz wspaniałego i niezwykle sympatycznego hipopotamka. Obrazki idealnie współgrają z tekstem, do tego są niezwykle kolorowe i optymistyczne. Prawdopodobnie to dzięki ilustracjom Filipowskiej dzieci od pierwszego spojrzenia zakochują się w tytułowym Maksie. 
"Przygody Maksa" polecam rodzicom maluszków, starszaków, jak i dzieciom, które dopiero wkraczają w świat samodzielnego czytania.
Z mojej obserwacji wynika, że Maks z pewnością zagości w naszym domu na dłużej. To świetna książeczka, która zapowiada niezwykłą serię przygód tego milusińskiego hipopotamka.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz