czwartek, 8 marca 2012

Gwiazda MitryPoznaj tajemnicę bezcennych niebieskich diamentów, zwanych Gwiazdami Mitry. Diamenty mogą być najlepszym przyjacielem kobiety… lub jej największym wrogiem.Autor: Nora Roberts
Wydawnictwo: Harlequin / Mira
Wydano: lipiec 2010
Pierwsze wydanie: 1997
stron : 480
seria: Romans
oprawa: miękka

Nory Roberts nie trzeba jakoś specjalnie przedstawiać, każdy kojarzy ją z dobrymi romansami, które nie zawsze bywają ciepłe, miłe i romantyczne. Czasem Autorka pokazuje nam inne oblicze, pełne zdrady, tajemnic i brutalności. Tak! Brutalność, morderstwa i zagadki do rozwiązania, to znajdziemy w książkach Roberts! Jest świetną pisarką romansów, ale jeszcze lepszą wtedy, gdy do swoich powieści wprowadza sensację i tajemnicę. Uwielbiam tego typu książki napisane właśnie przez Roberts. Idealnym przykładem jest "Niebieski diament". Ta powieść gwarantuje nie tylko wątki romansowe, ale także pościgi, handel drogocennymi kamieniami oraz morderstwa...
"Niebieski diament" to zbiór dwóch historii - "Zaginiona gwiazda" oraz "Schwytana gwiazda", które są ze sobą ściśle powiązane.
Cade, wbrew bogatym rodzicom został prywatnym detektywem. Lubi swoją pracę, nie ma czasu na życie prywatne. Pewnego dnia w drzwiach jego obskurnego biura zjawia się piękna i tajemnicza kobieta. Jeśli wierzyć w miłość od pierwszego wejrzenia, to takowa się pojawiła. Cade zakochał się w przybyłej. Gdy ona wyjawia mu cel wizyty postanawia jej pomóc. Jeszcze nie wie, że wplątał się w ogromne tarapaty. Jednak dla tej tajemniczej kobiety postanowił zrobić wszystko co możliwe, by jej pomóc. Okazuje się, że kobieta nic nie pamięta, przy sobie ma broń, pieniądze i ogromny niebieski diament... Zadanie nie jest proste, a i nie ułatwia mu fakt, że pożąda tej kobiety, jak żadnej innej. Okazuje się też, że istnieją jeszcze dwa podobne diamenty, które tworzą Gwiazdę Mitry - legendarną moc i nieśmiertelność...
W tym samym czasie MJ O'Leary, właścicielka pubu, prywatnie bliska przyjaciółka Bailey otrzymuje przesyłkę, którą ma chronić. Udało by się to, gdyby do jej mieszkania nie wtargnął łowca nagród - Jack. Kiedy już udało mu się ją obezwładnić, co nie było łatwe, pojawia się jeszcze jeden mężczyzna, który zdecydowanie chce zabić łowcę i porwać MJ. Udaje się im jednak zbiec. Jack próbuje dowiedzieć się o co tak na prawdę w tym wszystkim chodzi? Kto i czego chce? Dlaczego ścigają kobietę? Jednak ona początkowo nie chce współpracować, próbuje uciec i ostrzec pozostałe przyjaciółki. Nic z tego. Jack jest świetny w swoim fachu i wszystko doprowadza do końca...
"Niebieski diament" to świetna i pełna napięcia książka. Nora Roberts stworzyła świetne historie o niebieskich diamentach, które są obiektem pożądań wielu osób. Jednym z nich jest tajemniczy kolekcjoner rzeczy wyjątkowych, jedynych, a przede wszystkim unikalnych. Pragnie je mieć i cieszyć tylko własne oczy. Jest w stanie zapłacić każde pieniądze, by tylko je mieć. Nie powstrzyma go nic, ani nikt! Po trupach do celu. Nie ważne ile osób musi zginąć, kolekcjoner kiedy pożąda potrafi zlecić zabójstwo, by tylko zdobyć to na czym mu zależy. Tym razem jest to legendarna Gwiazda Mitry, za którą jest w stanie oddać wszystkie swoje skarby, by zdobyć tylko ten klejnot, który gwarantuje nieśmiertelność. Wartościowe przedmioty potrafią uzależniać, sprawić, że człowiek przestaje myśleć racjonalnie. Potrafi zabijać. Zrobi wszystko, by te mityczne, cudowne kamienie znalazły się w jego skarbcu. Czy warto? Czy kamienie, przez które zginęło wiele osób, są zbrudzone ludzką krwią potrafią ucieszyć? Czy kolekcjonerzy potrafią faktycznie zrobić wszystko, by zdobyć to na czym im zależy?
Roberts znana jest z fajnego stylu, dobrego pióra i świeżych pomysłów. Świetnie też dawkowała napięcie i emocje w całej książce. "Niebieski diament" należy zdecydowanie do jednej z lepszych książek autorki. Rewelacyjnie się czytało, wątek niezwykle ciekawy, po skończeniu czułam niedosyt, bo zagadka nie została rozwiązana. Dlatego zaczęłam kontynuację "Niebieskiego diamentu". Muszę przyznać, że "W poszukiwaniu skarbu" również ciekawie i zachęcającą się zapowiada!
Nora Roberts to z pewnością świetna pisarka, która potrafi stworzyć rewelacyjną i pełną sensacji książkę. Nie zapomina jednak o miłości, pożądaniu, namiętności czy też przyjaźni.
Jeśli szuka ktoś ciekawej książki, w której zawarta jest niepewność, tajemnica, zbrodnie czy też miłość, to "Niebieski diament" będzie idealnym wyborem! Polecam.Podziękowania dla Wydawnictwa i p. Monice.7 komentarzy:

  1. Bardzo lubię Norę Roberts :) Pisze świetne książki. Tej jeszcze nie czytałam, ale dodaję do mojej listy i na pewno do niej wrócę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeszcze zobaczę. Oj, żeby tylko było trochę czasu.

    OdpowiedzUsuń
  3. Napewno przeczytam ! Uwielbiam Nore ! ;)

    OdpowiedzUsuń