sobota, 18 sierpnia 2012

Normalnie wstyd mi...

"Warszawa. Spacery z Ciumkami” to znakomity przewodnik dla całej rodziny opracowany w formie jedenastu spacerów. Dzięki niemu każdy może poznać niezwykłe miejsca, najwybitniejsze postacie, wydarzenia historyczne oraz ciekawostki związane ze stołecznym miastem. Zwiedzanie umilą warszawskie legendy oraz przesympatyczne towarzystwo rodziny Ciumków. 

 Autor:
Wydawnictwo: Skrzat
Wydano: 2009/2012
stron : 276
okładka: twarda
seria: Skrzat poznaje świat

Warszawa. No cóż. Pora się przyznać i wyznać prawdę: nigdy nie byłam w Warszawie...
No może kiedyś, dawno, przejazdem, ale to się absolutnie nie liczy!
Marzy mi się zwiedzanie Warszawy, najlepiej z osobą, która zna świetnie się na oprowadzaniu turystów, którzy chcą zobaczyć wszystko co możliwe i najlepsze. Przecież w Warszawie, naszej stolicy, nie brakuje pięknych miejsc, ciekawych zabytków czy też miejsc wartych odwiedzenia...
Póki co muszą starczyć mi Ciumkowie, którzy wraz z Pawłem Beręsewiczem proponują jedenaście spacerów po zakątkach stolicy...

"Warszawa. Spacery z Ciumkami" to świetnie napisana książka, a raczej przewodnik, który zadowoli najbardziej wybrednych i wymagających turystów. Mnie ta książka pochłonęła. Nigdy nie miałam styczności z Warszawą, tym samym wszystkie w niej zawarte informacje, opowiadania i ciekawostki sprawiły mi wiele przyjemności.
Teoretycznie czuję się przygotowana do spacerów po pięknej Warszawie. Ciumkowie sprawili, że zapragnęłam jeszcze bardziej poczuć atmosferę, zwiedzić zabytki czy choćby zobaczyć Pałac Kultury i Nauki. Nie pogardzę też nowoczesną architekturą, która we Warszawie jest wyjątkowo udana.
Czytając zapragnęłam jak najszybciej znaleźć się w tym mieście. Zobaczyć je na własne oczy, bo choć fotografie, rysunki i mapy są świetne przedstawione to jednak nie jest to to samo co obejrzeć je "na żywo".

Na całe szczęście marzenia się spełniają i być może niebawem wybiorę się do Warszawy, by spotkać się z przyjaciółmi, koleżankami i zobaczyć wszystko to co proponuje pan Paweł Beręsewicz w swoim przewodniku.

"Warszawa. Spacer z Ciumkami" to rewelacyjny przewodnik dla dużych i małych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Autor gwarantuję z całą pewnością przygotowanie teoretyczne do wycieczki, jak i konkretne informacje, które można śmiało wykorzystać. Spacery, które proponuje są bardzo ciekawe, przemyślane i pełne atrakcyjnych propozycji.

Nie wiesz gdzie spędzić ostatnie dni wakacyjne??? To już wiesz. Warszawa aż się prosi!
Polecam, bo to genialny przewodnik, który warto mieć!


Dziękuję p. Izie i Wydawnictwu:

9 komentarzy:

 1. Warszawa jest piękna, pod warunkiem że patrzy się na nią trochę z innej perspektywy, nie jako miejsce w którym większość ludzi pracuje. Ja tam mieszkałam kilka lat i cały czas ją lubię, chętnie do niej wracam :) A ta książeczka wydaje się być świetnym przewodnikiem, nie tylko dla dzieci, ale jak widać, i dla dorosłych :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mieszkać w dużym mieście już bym nie chciała i nie potrafiła. Lubię klimatyczne miasteczka :)

   Usuń
  2. Też zrezygnowałam jednak z Warszawy na rzecz mniejszego miasteczka, takiego z lekkim klimatem, w tak dużym mieście jednak nie chciałabym mieszkać całe życie, ale jednak, Warszawa do siebie przyciąga, głównie właśnie tych, którzy potrafią w niej dostrzec coś więcej niż wielkie miasto z molochami...

   Usuń
 2. Staje się jeszcze piękniejsza po lekturze "Złego" Leopolda Tyrmanda;).

  OdpowiedzUsuń
 3. W Warszawie już kiedyś byłam i oczarowuję, na prawdę oczarowuje ;) Jednak nie mogłabym tam mieszkać ;P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tam też nie, ale chętnie bym zobaczyła :)

   Usuń