piątek, 5 lipca 2013

Niemiecko - polski

  • 6000 haseł
  • przystępny dodatek gramatyczny
  • szczególnie polecany przez nauczycieli
  • dodatek: plansze tematyczne
Wydawnictwo: GREG
stron: 206
wydano: 2012
oprawa: miękka

W naszym domu nie brakuje słowników. Wiem, teraz główną rolę w każdej rodzinie pełni internet, w nim wszystko można znaleźć, odszukać, ale nie oszukujmy się, papierowej książki, tudzież słownika nie jest w stanie zastąpić NIC!

Wydawnictwo GREG oferuje świetny  ilustrowany słownik niemiecko - polski. Co w nim fajnego?
Przejrzystość, ilustracje, ale przede wszystkim ułatwienia, które na każdym kroku w tym słowniku odnajdujemy.

Autor książki na początku zaznajamia dzieci z wymową niemiecką, co oczywiście jest podstawą. Moje dziecko niestety rozpoczęło od plansz tematycznych, dodajmy ilustrowanych. Dłuuuugo przeglądał, próbował czytać, oglądał i pytał, bo trzeba koniecznie dodać, że nigdy nie uczył się języka niemieckiego, który go lekko zafascynował. Jak widać nawet słownik może być interesujący i pasjonujący.
Wracając do zawartości.
Po zaznajomieniu się ze wstępem, czas na gramatykę. Autor zadbał by wszystko było dobrze i dokładnie opisane, ale przede wszystkim jasno i zrozumiale dla dzieci. W każdym dziale odnajdujemy w nawiasach zapis prawidłowej wymowy. Dla mnie jest to rewelacyjny pomysł.
Wreszcie docieramy do słowników: polsko - niemieckiego oraz niemiecko - polskiego. Wszystko świetnie i jasno oznaczone. Do tego ułatwienia i rodzajniki.
O planszach już wspomniałam. Świetny pomysł, który z całą pewnością przyciąga i zachęcia do nauki dzieci, ale chyba o to właśnie chodziło Autorowi książki.

Ilustrowany słownik niemiecko polski polsko niemiecki" jest godny polecenia. Idealny dla dzieci, które rozpoczynają naukę języka, ale także dla tych, którzy uczą się już jakiś czas i chętnie korzystają ze słowników. Idealna książka na prezent. Niebawem też rozpoczęcie nowego roku szkolnego, nawet pierwszoklasista z pewnością ucieszy się z takiego zakupu. Polecam. 


Dziękuję Pani Agnieszce oraz Wydawnictwu:


1 komentarz:

  1. Bardzo lubię wszelkiego rodzaju słowniki z tego wydawnictwa. O tym pierwsze słysze, ale wydaje się być ciekawą pozycją:)

    OdpowiedzUsuń