środa, 2 stycznia 2013

Zapowiedzi grudniowo-styczniowe

Zapowiedzi grudniowo-styczniowe, na które czekam z niecierpliwością :)))***
„Mistrz” Katarzyna Michalak  - premiera:  styczeń 2013r.

„Mistrz” to sensacyjna powieść, pełna erotyzmu i namiętnych scen, nie przekraczających jednak granic dobrego smaku. Jest w niej wszystko, czego szukają miłośnicy gatunku: zbrodnia, tajemnica, intensywne relacje między bohaterami i bardzo gorąca atmosfera.
Wydawnictwo FILIA
MOJA OPINIA***
„W cudzym domu” Hanna Cygler  premiera: 30.01.2013r.

Lata osiemdziesiąte XIX wieku. Los rzuca Joachima Hallmana (von Eistetten), Luizę Sokołowską (Roisier) i Dmitrija Szuszkina do Warszawy. Każdy z nich chce tu rozpocząć nowe życie. Tymczasem Joachim na skutek donosu zostaje osadzony w Cytadeli. Grozi mu szubienica, a w najlepszym razie wywóz na Sybir, gdyż śledztwo prowadzi specjalny wysłannik carski, radca Szuszkin. Nienawidzi on wszystkiego co polskie. Do czasu...
Wartka akcja przenosi się z Paryża, Gdańska i Warszawy na daleką Syberię. Spiski, konspiracja, namiętności - wszystko to ukazane na bardzo dobrze udokumentowanym tle historycznym. Bohaterowie ze swoimi problemami z tożsamością nabierają współczesnego wymiaru, a ich fascynujące przeżycia i perypetie miłosne trzymają w napięciu.
W cudzym domu to doskonała kombinacja romansu z powieścią historyczną sensacyjną i obyczajową.
Wydawnictwo Rebis

***
„Do szaleństwa” Jill Shalvis  premiera: 10.01.2013 r.

Kolejna świetna, wzruszająca i przewrotna powieść w znakomitej serii romansów.
Chloe, w przeciwieństwie do sióstr, które wkrótce wychodzą za mąż, nie jest gotowa, by się ustatkować. Jej miłość do kłopotów – i kłopoty z miłością – przyciągają jednak uwagę bardzo surowego, seksownego szeryfa, który postanawia nieco poskromić jej dzikość.
I nagle Chloe nie może zrobić kroku, by się na niego nie natknąć. Osobowość i enigmatyczny uśmiech Sawyera sprawiają, że każda kobieta błaga, by zakuł ją w kajdanki. Po raz pierwszy w życiu, zamiast omijać prawo, Chloe pragnie mu się podporządkować. Czy buntowniczka zdoła żyć w zgodzie z zasadniczym szeryfem? Czy mimo barwnej przeszłości znajdzie w miasteczku Lucky Harbor trwałe uczucie i spokojną przystań, o której zawsze marzyła?
Wydawnictwo Prószyński

***
„Pierwsze koty robaczywki” Karina Bonowicz – premiera: 15.01.2013r.

Ida kończy studia, po czym… znów trafia do szkoły średniej, tym razem jako belferka.
Tam przyjdzie jej zmagać się nie tylko z nową maturą, Myszorem, Dywanową i resztą niezbyt atrakcyjnego ciała pedagogicznego, ale także z uczniami, w których buzują hormony. Na dodatek zacznie bić rekord w stawianiu się na dywaniku (tureckim!) u dyrektora wuefisty i ratowaniu z opałów współlokatorów: fanatycznej wielbicielki szpinaku Ady i jej pokręconego chłopaka Qrka. Żeby tego było mało, na głowie będzie miała ucznia czującego do niej miętę oraz byłego chłopaka – egocentryczną gwiazdę dwóch reklam i jednego serialu – z którym rozstała się z bardzo ważnych powodów, których zupełnie sobie nie może przypomnieć…
Wydawnictwo Prószyński

***
„Kto wiatr sieje” Virginia C. Andrews  - premiera: 19.12.2012r.

25 urodziny to bardzo ważny moment w życiu Barta. Zgodnie z wolą babki tego dnia stanie się on właścicielem rodzinnej posiadłości. Na jubileuszowe przyjęcie zjeżdża się cała rodzina. Pojawiają się Cathy i Chris, a także rodzeństwo Cindy i Jory z żoną Melodie. W posiadłości jest też dawno uznany za zmarłego wujek Joel. Spotkanie nie przynosi jednak nikomu nic dobrego. Dla rodziców Barta wizyta w Foxwort Hall wiąże się z traumatycznymi przeżyciami, jest wspomnieniem trzech lat, które jako dzieci spędzili uwięzieni na strychu rezydencji. Jory ulega poważnemu wypadkowi, który na zawsze zmieni jego życie, a cienie przeszłości próbują dosięgnąć następnego pokolenia...
Wydawnictwo Świat Książki

***
„Błękitny dym” Nora Roberts - premiera: 19.12.2012r.

Opowieść o kobiecie, która w imię miłości ma odwagę przeciwstawić się szaleńcowi terroryzującemu jej najbliższych. Życie Reeny Hale naznaczył pożar rodzinnej pizzerii, który widziała jako jedenastolatka. Już wtedy postanowiła, że zostanie oficerem śledczym do spraw podpaleń. Ciężko pracuje, aby spełnić swoje marzenie. Ale pożary towarzyszą jej nie tylko w sferze zawodowej. Osoby bliskie Reenie nagle znajdują się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, a zagrożenie ma zawsze związek z ogniem. Jest jeszcze ktoś, kogo fascynuje śmiercionośny żywioł...
Wydawnictwo Świat Książki


***
„Prezent” Johanna Lidnsey  -  premiera: 19.12.2012r

Cała rodzina Malorych przybywa na Boże Narodzenie do rodowej posiadłości w Haverston. To, co się wówczas wydarzyło, na zawsze pozostanie w Waszej pamięci. Świąteczny nastrój zakłóca unoszące się w powietrzu napięcie, które rozładuje pojawienie się tajemniczego prezentu od anonimowego ofiarodawcy. Wiedzeni ciekawością członkowie rodziny otwierają pakunek jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Prezentem okaże się stary manuskrypt - wzruszająca i pełna pasji opowieść o miłości między markizem Christopherem Malorym a smagłą cygańską pięknością Anastazją, która postanowiła poślubić nie-Cygana, aby uniknąć zaaranżowanego przed laty przez rodzinę małżeństwa. Przystojny angielski lord, który spodobał się Anastazji, zapałał wprawdzie namiętnością do egzotycznej piękności, jednak małżeństwo z kobietą tak niskiego stanu nie wchodziło w rachubę. Ale gdy dwoje ludzi połączy uczucie, to mimo wszelkich dzielących ich różnic i niesprzyjających okoliczności może stać się cud. I cud się wydarzył, a po latach historia miłości tej pary stała się pouczającą lekcją dla ich potomnych - i może podnieść na duchu tych wszystkich, którzy ośmielają się marzyć.
Wydawnictwo Świat Książki
***

Może kogoś zainteresuje :)))
Na prośbę pani Iwonki umieszczam info :)))

KONKURS NA NOWY ROK
20121218 114729Nowy Rok otwieramy wyjątkowym konkursem, w którym do wygrania jest zestaw książek napisanych przez polskich autorów:
1. Bzdurki, czyli bajki dla dzieci i innych, A. Andrus
2. Dobre dziecko, R. Ligocka
3. McDusia, M. Musierowicz
4. Klątwa złotego smoka, A. Stelmaszyk
Każda książka z autografem:-)

A nasze dzisiejsze noworoczne pytanie związane jest również z wybitną Osobowością. Rok 2012 był rokiem wybitnego człowieka, łączącego w sobie zawód: lekarza, pedagoga, pisarza, publicysty oraz działacza społecznego. O kogo pytamy?
Odpowiedź prosimy przesłać na adres: konkurs@polskieksiegarnie.pl
Start: 2.01.13. godz 11.00
Zakończenie: 4.01.2012 godz. 23.59
Wygrywa: 100 poprawna odpowiedź
Wyniki: 5.01.2012

Więcej o książkach: www.zielonasowa.plwww.wydawnictwoliterackie.plwww.akapit-press.com.pl
Pozdrawiamy
Polskie Księgarnie

18 komentarzy:

 1. Najbardziej zainteresowała mnie książka Kasi Michalak :D Okładka identyczna jak ta z sagi Zmierzch.. Przypadek czy chwyt marketingowy?
  recenzje-literackie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że to pytanie powinno być jednak kierowane do Autorki :)))
   Ale i ja na to wydanie czekam :)

   Usuń
 2. Na razie mam pełno nie przeczytanych książek na półkach więc nie patrę na nowości. Zajrzyj do mnie trochę nowych wpisów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja też mam :) Nowości kuszą i zawsze na coś się pokuszę :)

   Aniu odwiedzam Cię regularnie, choć nie zawsze komentuję :)

   Usuń
 3. ,,Mistrz'' jest cudowny. Zazdroszczę tym osobom, które dopiero poznają jej historię. Tyle emocji chciałabym się przeżywać nieustannie.
  A mnie ciekawi natomiast ,,Błękity dym''.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze można go przeczytać jeszcze raz już jako prawidłowe i ostateczne wydanie :)

   Usuń
 4. Oczywiście widzę dla siebie "Mistrza" i może "W cudzym domu". A konkurs bardzo kusi. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Też na "Mistrza" czekam :3

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten mój mistrzunio kochany... ;D

  OdpowiedzUsuń
 7. chciałabym bardzo zapoznać się z książką p. Cygler, ponieważ podoba mi się jej twórczość

  OdpowiedzUsuń