sobota, 9 października 2010

"Zaćmienie" Stephenie Meyer

Kiedy media zaczynają donosić o serii tajemniczych morderstw w Seattle, a do lasów wokół Forks powraca żądna zemsty wampirzyca, Bell a uświadamia sobie, że znowu grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Jakby tego było mało, musi wybierać pomiędzy miłością Edwarda a przyjaźnią Jacoba, i to wiedząc, że jej decyzja może doprowadzić do odnowienia wiecznego konfliktu pomiędzy wampirami a wilkołakami . Zbliża się też zakończenie roku szkolnego, a więc termin przemiany – co wybierze Bella: życie czy śmierć?
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Wydano: 2009
stron : 560

Muszę przyznać ,że to chyba najlepsza część, choć 1 i 2 bardzo mi się podobały. Świetnie mi się czytało 3 część. 
Chętnie sięgnęłam po dalsze losy Belli i Edwarda. Tym razem tej pięknej miłości zagraża pewien przystojny wilkołak - Jacobs .
Bella staje przed bardzo trudnym wyborem. między miłością , a wielką miłością , chyba nie chciałabym być na jej miejscu. Na pewno ciężko jej było poznać własne uczucia, a jeszcze stawić im czoła. Niestety akurat ten wątek mnie dziwnie męczył, chyba miałam już dość jej nie zdecydowania ....
Muszę przyznać ,że bardzo podobały mi się opisy głównych bohaterów, jak i bohaterów drugoplanowych. Niesamowite szczegóły , każdy drobiazg. 

Muszę przyznać ,że pisarka wprowadziła mnie niezwykle w świat fantastyki, chyba zaczynam pomaleńku przekonywać się, by sięgać częściej po tego typu książki. W pewnych momentach miałam ochotę płakać , w innych śmiałam się. Został mi ostatni tom do przeczytania , myślę jednak ,że chętnie go przeczytam i to jak najszybciej ... książki nie powinny się kończyć w tak ważnych momentach.

3 komentarze:

 1. No to Ci powiem,że ostatnia część przebija te trzy wcześniejsze części razem wzięte ! Coś wspaniałego.Gdybym nie musiała do pracy wyjść,to nie odciągnięto by mnie od niej siłą ;)))Przeczytałam migiem.Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z Bovary. Czwarta część jest najlepsza. Widzę, że ją czytasz, więc wkrótce sama się przekonasz :).

  Pewnie w tym momencie nie byłabym w stanie sobie przypomnieć fabuły "Zaćmienia" ale niedawno oglądałam film. Ech, Pani Meyer mnie drażni. Chyba przeczytam całą sagę od początku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bovary - dziękuje ,podbudowałaś mnie , szczerze mówiąc już mi się troszkę dłuży :)

  Alina - Tak zaczęłam czytać ,choć idzie mi opornie :)
  Mnie się bardzo podobały poprzednie 3 choć muszę przyznać ,że czytam najróżniejsze opinie , głównie negatywne.

  OdpowiedzUsuń