niedziela, 16 stycznia 2011

"Sosnowe dziedzictwo" Maria Ulatowska (zapowiedź)

Okładka rzuca się w oczy i bardzo mi się podoba, opis kusi jak diabli, nie mogę się doczekać kiedy będę mogła ją przeczytać. Z tego co się dowiedziałam to pierwszy tom trylogii :o)
Lubię taka tematykę ...
Premiera w lutym...


Ciepła opowieść o kobiecie, której przeszłość zgotowała najwspanialszą niespodziankę – pomogła odnaleźć własne miejsce na ziemi. To historia, o której pomyślisz: chciałabym, żeby była moja...

Kwilące niemowlę, ukryte pod biurkiem pewnego tragicznego dnia podczas powstania warszawskiego, zamknięty na cztery spusty sejf, przez czterdzieści lat strzegący powierzonej mu tajemnicy, otoczony sosnami stary dwór nad jeziorem, czekający cierpliwie na swoją właścicielkę... Przeszłość i teraźniejszość splatają się tu w chwilami dramatyczną, a chwilami pełną humoru opowieść pokazującą, że los potrafi się do nas uśmiechnąć nawet wówczas, gdy zupełnie tego nie oczekujemy.

Anna Towiańska niespodziewanie zostaje właścicielką Sosnówki, pięknego, starego dworku na Kujawach. Odziedziczony po matce, która nie wiedziała o jego istnieniu, opuszczony i zaniedbany dom wymaga solidnego remontu. Anna postanawia przywrócić mu dawną świetność. Odkrywając malowniczą Sosnówkę, przygarnia porzuconą psinę i poznaje sympatycznych mieszkańców pobliskiego miasteczka. Samozwańczy parkingowy Dyzio, pilnujący porządku na rynku, przystojny weterynarz Grzegorz, właściciel firmy remontowej Jacek i mały Florek, szukający ciepła i miłości – wszyscy oni są pod urokiem prześlicznej, nowo przybyłej „dziedziczki z Sosnówki”. Nic więc dziwnego, że Anna postanawia zostać w Sosnówce na dłużej.

„Sosnowe dziedzictwo” to magiczna, pełna pogody ducha i życzliwości historia o tym, jak los czasami pomaga nam być szczęśliwymi.

Opis skopiowany z Wyd. Prószyński .

TUTAJ możecie przeczytać wywiad z autorką  :o)
Mnie pozostaje czekać na premierę :O)

12 komentarzy:

 1. Faktycznie, zapowiedź bardzo zachęcająca.

  OdpowiedzUsuń
 2. kurka wodna, jak tak dalej pójdzie to nie będę miała czasu na przeczytanie wszystkich książek z pozycji "do przeczytania" bo ta powieść też idzie na tę listę :) pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. też mam w planie przeczytanie :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem czemu, ale narobiłaś mi smaku...chcę przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się bardzo ciekawie - chcę przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 6. Rzeczywiście piękna okładka... Całkiem interesująca pozycja czytelnicza :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dlatego gdy ją zobaczyłam , pomyślałam ,ze warto ją wrzucić w zapowiedzi, zapowiada się wyjątkowo ciekawie :O)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak, rzeczywiście brzmi ciekawie. Do lutego już nie długo, a okładka bardzo malownicza.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mnie też skusiłaś, książka wędruje na listę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Makneta, Dosiak - ciesze się bardzo ,ze was skusiłam

  OdpowiedzUsuń
 11. OOO!!! Coś dla mnie! I okładka rzeczywiscie przepiękna:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Kusisz, kusisz :)

  Muszę ją mieć!

  OdpowiedzUsuń