wtorek, 29 marca 2011

Tupcio Chrupcio." Przedszkolak na medal" - Eliza Piotrowska

stał się jednym z ulubionych postaci bajkowych mojego syna. Ostatnio do grupy przeczytanych należą :


 Dziś jest bardzo ważny dzień dla Tupcia Chrupcia. To pierwszy dzień w przedszkolu. Niestety, myszka wcale nie ma ochoty tam iść, woli zostać w domu i bawić się z mamą. Wydawnictwo: Wilga
Wydano: 2011
stron : 24

Eliza Piotrowska w rewelacyjny jak zwykle sposób opisuję następną historię Tupcia Chrupcia. Nasz bohater, mało bohaterski nie chce iść do przedszkola. Mama ma dużo pracy, niestety nie potrafi nakłonic i przekonać synka, że przedszkole to wspaniałe miejsce, pozwala zostać Tupciowi w domu. Cały dzień jednak maluch się ogromnie nudzi. Podczas gdy wybrał się z mamą na zakupy, czekając gdy dorośli skończą rozmowę , podkrada się do budynku i zagląda przez okno. Widzi tam uśmiechnięte, bawiące się dzieci....
Czy Tupcio Chrupcio zmieni zdanie????

Książeczka pięknie wydana, z morałem, zabawna, ale przede wszystkim wiele wyjaśniająca naszym małym pociechom. Ilustracje Marco Campanella jak w poprzednich książeczkach, świetnie wykonane, dopełniają rewelacyjnie całość. Ilustracje barwne, duże i idealnie zgrane z tekstem, nawet najmłodsze dzieci na ich podstawie będą mogły dokładnie opowiedzieć historię Tupcia Chrupcia własnymi słowami. Okładka jak zwykle zachęcająca, puchata, bezpieczna dla małych dzieci i kolorowa.
Polecam jak zwykle wszystkim dzieciom. Jednak najbardziej rodzicom dzieci, które wybierają się w tym roku pierwszy raz do przedszkola, książeczka na pewno wyjaśni im wiele i rozwieje wszelkie wątpliwości. WARTO!!! Polecam jak najbardziej.

2 komentarze:

 1. Uwielbiam Tupcio Chrupcia, nie wspominając już o Patryczku:). W tym roku wybiera się do przedszkola, więc książeczka będzie odpowiednia:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Publikuj swoje teksty w wirtualnym Czasopiśmie tworzonym przez wszystkich Czytelników.

  Promuj swój blog lub pisz anonimowo.

  WIRTULANDIA.pl - czytamy, publikujemy, komentujemy - docieramy do wszystkich.

  Zapraszamy do wzięcia udziału w nowym projekcie.

  OdpowiedzUsuń