wtorek, 17 maja 2011

Dzień Dziecka cz.1

Zostało kilka dni do Dnia Dziecka, świętujecie je jakoś wyjątkowo ????

Ja będę świętowała :) Nawet podwójnie..... dowiecie się w odpowiednim czasie :)
Już za parę dni, za dni parę....

Zdradzę Wam tylko ciut sekretu..... Książeczka o jakiej napiszę będzie do zdobycia ...ale ciiiiiiiiiiKsiążka wzorowana jest na XIII-wiecznych rękopisach, zdobiona stylowymi bordiurami, barwnymi ilustracjami i rysunkami naśladującymi szkice sporządzane w drodze. Bezpośredniej relacji podróżnika z przebiegu wyprawy towarzyszą obserwacje dotyczące kultury ludów Bliskiego i Dalekiego Wschodu, opis rzadkich gatunków roślin i zwierząt, bogactw Jedwabnego Szlaku, nieznanych w Europie wynalazków oraz takie ciekawostki, jak produkcja jedwabiu, porcelany i herbaty czy poławianie pereł. Wykonane z rozmachem ilustracje odmalowują przed czytelnikiem potęgę natury, kultury i oręża. Szatę graficzną książki wzbogacają liczne książeczki i klapki oraz oryginalne dodatki, takie jak plakat czy chińska układanka.
Kilka zdjęć :)


Obejrzałam od deski do deski!!!!!
Jestem pod ogromnym wrażeniem tego jak jest wydana, dodatkowe elementy to świetna sprawa dla ciekawskich i odkrywających świat dzieci !!! Piękne ilustracje!!!
Mówię Wam książka jest rewelacyjnie wydana. Wydawnictwo Debit widać, dba o każdy szczegół i szczególik. Mamy kupionych kilka książek tego Wydawnictwa i muszę przyznać, że pomysły są nowatorskie, atrapa starych pism, starego papieru są genialne!
Póki co widziałam dużą promocyjną cenę na stronie Wydawnictwa....

Pamiętajcie .... za kilka dni nasze pociechy mają swoje święto .
Razem z Wydawnictwem Debit ( i innymi wydawnictwami) pamiętamy o tym ..... 
:) :) :) :) :) :) :)


5 komentarzy:

 1. Wygląda bardzo zachęcająco, chętnie sprezentowałabym córce...:)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest cudna!!!!
  Ja chce sprezentować Miłkowi...choć nie wiem czy jeszcze nie jest troszke za mały :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne wydanie :) uwielbiam książki naśladujące wygladem starodruki, pomysł na imitacje starych wycinków bardzo mi się podoba :) plus dla wydawnictwa

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie książki są świetne,bardzo rozwijają wyobraźnię:) Poza tym są tak cudownie wydane, że nie sposób im się oprzeć:)

  OdpowiedzUsuń