wtorek, 10 maja 2011

Konkurs "Książka Przyjazna Dziecku"

15 tytułów, bardzo ciekawych...jednak ja dziś proponuje i oczywiście sama zagłosuję na piękne wydanie "Marco Polo" wydane przez Wydawnictwo Debit...

Książka wzorowana jest na XIII-wiecznych rękopisach, zdobiona stylowymi bordiurami, barwnymi ilustracjami i rysunkami naśladującymi szkice sporządzane w drodze. Bezpośredniej relacji podróżnika z przebiegu wyprawy towarzyszą obserwacje dotyczące kultury ludów Bliskiego i Dalekiego Wschodu, opis rzadkich gatunków roślin i zwierząt, bogactw Jedwabnego Szlaku, nieznanych w Europie wynalazków oraz takie ciekawostki, jak produkcja jedwabiu, porcelany i herbaty czy poławianie pereł. Wykonane z rozmachem ilustracje odmalowują przed czytelnikiem potęgę natury, kultury i oręża. Szatę graficzną książki wzbogacają liczne książeczki i klapki oraz oryginalne dodatki, takie jak plakat czy chińska układanka.

Zagłosuj na jedną z książek oraz w krótkiej formie uzasadnij swój wybór.

Odpowiedź wyślij na adres mailowy: przyjaznaksiazka@gazeta.pl w terminie od 1 do 31 maja.

Jeśli wytypujesz zwycięską książkę i w ciekawy sposób to uzasadnisz atrakcyjna nagroda - jeden spośród 6 zestawów książek polecanych przez magazyn Świerszczyk trafi w Twoje ręce!
2 komentarze:

  1. Jaaaakie piekne wydanie, ja chcę takie! Dorzucam do listy "do upolowania"! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak piękne.

    Miłosz ma "Smokologię" jesteśmy nią oczarowani, papier, wydanie, szkoda gadać, trzeba zobaczyć :)

    OdpowiedzUsuń