czwartek, 9 czerwca 2011

Gdy deszcz za oknem...

Wierszyki to świetne ćwiczenie pamięci u dzieci. Dlatego chętnie po nie sięgamy. Mój syn, który wydawało mi się, że nie lubi uczyć się na pamięć, zgłosił się na ochotnika i prosił panią, by ta przydzieliła mu wierszyk na Dzień Mamy :)
Jestem z niego dumna :)
Tym razem nieco inna tematyka :) Dla dziewczynki i dla chłopca :)
******************


W maleńkim świecie Dorotki, zamkniętym w czterech ścianach różowego pokoiku, wszystko ma magiczną moc. Ożywają misie i lale, tętnią życiem zamki z klocków Lego, a mała królewna zasiadająca na tronie tego osobliwego królestwa pociesza swoje lalki, kiedy płaczą, śmieje się z nimi, gdy są szczęśliwe i cierpliwie odpowiada na wszystkie trudne pytania.
Pewnie i Wy, Małe Królewny, również macie swoje królestwa, a w nich lalki – przyjaciółki, którym powierzacie najskrytsze sekrety i którym opowiadacie bajki.

Wydawnictwo: Skrzat
Wydano: 2011
stron : 24

Za oknem deszcz, pogoda nie sprzyja spacerom, czym zainteresować córeczkę, by nie siedziała przed telewizorem lub komputerem??? Myślę, że dobrym pomysłem będzie wspólne czytanie wierszyków. 
Jakie wybrać wierszyki dla małej, znudzonej dziewczynki ??? Myślę, że idealnym wyborem będzie książeczka Pawła Beręsewicza "Lalki Dorotki".
Książeczka zawiera 10 wspaniałych krótszych i dłuższych rymowanek o różnej tematyce. Jednak najbardziej powinny one zainteresować dziewczynki, aniżeli chłopców. Autor wprowadza magiczną atmosferę,  tytułowej Dorotce ożywia misie i lalki, tętnią  życiem zamki z klocków Lego, a mała dziewczynka pociesza swe lale kiedy płaczą, śmieje się z nimi, gdy są szczęśliwe i odpowiada na zadawane pytania.
Teksty Pawła Beręsewicza na pewno zaciekawią małe ciekawe świata dziewczynki, ale na ogromne uznanie zasługuję ilustratorka - Marta Ostrowska. Piękne, dokładne i przyciągające oko ilustracje wspaniale uzupełniają "Lalki Dorotki".
Polecam wszystkim rodzicom, którzy mają w swoich mieszkankach tudzież domkach  ciekawe świata księżniczki, królewny, czy choćby małe córeczki.
**************

Jest tu historia o czekaniu na brata, który wkrótce ma się urodzić, o magicznym syropie na męczący kaszel, o pierwszych rajdach rowerowych, o pysznym jedzeniu, niebieskim psie i bajecznych wakacjach z rodzicami. Są też wiersze o smutku i złości, które czasem dręczą maluchy. Ale przede wszystkim autorka stworzyła w tej książeczce bezpieczny, pełen miłości świat, gdzie dzieci są szczęśliwe, mamy przytulają je na dobranoc, a tatusiowie dbają o to, by ich dzieci zawsze umiały niebo sobie rozchmurzyć.

Wydawnictwo: Skrzat
Wydano: 2011
stron : 36
  
Za oknem deszcz, pogoda nie sprzyja spacerom, czym zainteresować synka, by nie siedział przed telewizorem lub komputerem??? Myślę, że dobrym pomysłem będzie wspólne czytanie wierszyków. 
Jakie wybrać wierszyki dla małego, znudzonego chłopca ??? Myślę, że idealnym wyborem będzie książeczka Katarzyny Prudło " Bo wiesz, mamusiu i inne wierszyki"
Książeczka zawiera 31 magicznych o różnej tematyce rymowanek. Autorka poruszyła w swoich wierszykach bardzo dużo różnych i ciekawych kwestii, które powinny zainteresować dzieci.
Jest tu wierszyk o czekaniu na brata, który ma się niedługo urodzić, o pierwszych wyprawach rowerowych, o pysznym jedzeniu, o bajecznych wakacjach z rodzicami. Są też rymowanki o smutku i złości, które czasem dręczą nasze dzieci. Katarzyna Prudło przede wszystkim stworzyła w tej książeczce bezpieczny i pełen miłości świat.
Teksty Katarzyny Prudło na pewno zaciekawią  ciekawych świata chłopców jak i dziewczynki, ale na ogromne uznanie zasługuję ilustratorka - Marta Ostrowska. Piękne, dokładne, bardzo kolorowe i przyciągające oko ilustracje wspaniale uzupełniają " Bo wiesz, mamusiu i inne wierszyki"
Polecam wszystkim rodzicom, którzy mają swoje ukochane pociechy i dążą do tego, by rozwijać ich wyobraźnię, a także wprowadzać je w cudowny świat wierszy. 
Piękne wydania prawda????

Za książeczki dziękujemy Panu Łukaszowi z Wydawnictwa Skrzat :) 

3 komentarze:

 1. Ale piękne ilustracje:)). Zdecydowanie muszę te książeczki kupić Patrykowi.
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. jakie te bajki są piękne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękne! Same ilustracje już zachęcają do kupna :)
  Pozdrawiam,
  Kass

  OdpowiedzUsuń