poniedziałek, 21 stycznia 2013

Kursa dobra na wszystko!

Gdzie policja nie może... tam Malwina i Eliza z pewnością dadzą sobie radę! Tym dwóm energicznym niewiastom niestraszni są złodzieje i wandale. Bo najważniejsze to mieć plan. Zemsty oczywiście. Fakt, że czasem się sypie, lecz przy nieograniczonej inwencji mścicielek nawet najbardziej spalony plan potrafi dać zadziwiające efekty.

Autor: Małgorzata J. Kursa
Wydawnictwo: Prozami
Wydano: październik 2012
stron : 248
okładka: miękka  

Kursa dobra na wszystko!!! 
A tak już poważniej, to coś w tym musi być. Chętnie sięgam po książki pani Małgorzaty Kursy, ale wiem, ba!, ja mam pewność, że z całą pewnością poprawa humoru gwarantowana! Jednak twórczość Małgorzaty Kursy nie jest polecana jako lektura do czytania w miejscach publicznych i muszę przyznać, że jest to prawda! Człowiek musi wyglądać niezbyt ciekawie kiedy siedzi w parku na ławce i sam do siebie, a raczej do książki śmieje się jak wariat - wtedy przechodnie są przekonani, że a owszem wariat/wariatka śmiejąca się do siebie...
Czytam w domowych pieleszach, wybucham śmiechem i nikt się nie dziwi! 

"Ekologiczną zemstę" można śmiało określić jako dobrą komedię kryminalną! Gdzie diabeł nie może tam babę poślę, ale nie tym razem...Tym razem będzie: gdzie policja nie może tam Malwinę i Elizę poślę! Dwie kobiety, które postanawiają ukarać złodzieja torebek. Nie ma na niego żadnej kary, policja jest bezradna, ale mieszkanki absolutnie nie! Postanawiają ukarać rzezimieszka... Plan wydaje się być idealnie dopracowany, wszystko od A do Zet zaplanowane. Jednak podczas "akcji" dochodzi do małych i jakże dziwnych komplikacji...
Piotr kocha swoją mamę i nie może pozwolić, by sama z pomocą Malwiny dokonała zemsty na złodziejaszku, postanawia pomóc kobietom. Nie spodziewał się jednak, ze matka z ciotką mają TAKIE pomysły...

Małgorzatę J. Kursę uwielbiam za to jak pisze! Ma niesamowite pomysły, jest świetnym obserwatorem tego co się dzieje w jej rodzinnym mieście, a zarazem miejscem, w którym toczy się akcja - w Kraśniku. Rewelacyjnie te spostrzeżenia umieszcza w książce. Potrafi świetnie wykreować postaci, których nie da się nie polubić. Malwina i Eliza wzbudzają ogromne emocje, a na dodatek są bardzo sympatyczne i realne. Kursa nie zapomniała o bohaterach wcześniejszych swoich powieści, znając je, z pewnością każdy czytelnik odnajdzie znajome już nazwiska. 

"Ekologiczna zemsta" to idealna książka dla młodych i starszych, bo tym razem Małgorzata Kursa świetnie ukazuje nam różnice pokoleniowe, nie tylko w zachowaniu, ale także w pomysłowości, wychowaniu i poglądach. Nie zapomina o tak ważnych sprawach jak miłość, szacunek czy przyjaźń. Życie może i nie jest łatwe, ale trzeba je umiejętnie wykorzystywać i brać to co jest nam dane. Korzystajmy póki chcemy i możemy. 
Pani Małgorzata napisała kolejną powieść przy której spędziłam świetnie czas. Szkoda tylko, że książki tej Autorki tak szybko się kończą i tak rzadko są wydawane. Mam nadzieję, że kolejna powieść już wkrótce się pojawi. Ja z pewnością sięgnę po kolejną i jeszcze następną książkę Małgorzaty J. Kursy, bo wiem, że warto! Poprawia humor, pociesza, ale też posiada drugie dno, które daje czytelnikom do myślenia. 
Polecam wszystkim, nawet ponurakom, bo Kursa idealna na każdy nastrój, każdą porę roku czy też porę dnia.Wyzwanie: Polacy nie gęsi... 


10 komentarzy:

 1. Mnie też książka bardzo się podobala i poprawiła humor:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo Pani Małgosia potrafi rozbawić!

   Usuń
  2. Wczoraj akurat czytałam "Ekologiczną zemstę"Nie mogłam się oderwać,a śmiałam się tak,że małżonek coś za bardzo podejrzliwie mi się przyglądał!

   Usuń
 2. Ta książka jeszcze przede mną, bardzo przypadły mi do gustu książki pani Kursy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ha, widzę, że uległaś. Czytałam niedawno i też turlałam się ze śmiechu:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze nie znam tej autorki, ale kiedyś bardzo bym chciała coś przeczytać, bo ciągle natrafiam na pozytywne opinie o jej książkach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo wszystkie książki pani Małgorzaty są pozytywnie zakręcone i z humorem :)

   Usuń