piątek, 4 stycznia 2013

Sztuka

Wspaniała książka dla młodych artystów! Pomyślana tak, aby rozwijać kreatywność dziecka. Pełna niezwykłych pomysłów do samodzielnego wykonania, rad, jak rysować, stron do kolorowania, zagadek, labiryntów, gier, zabaw i nie tylko. Wiele ciekawych informacji o wielkich artystach i ich arcydziełach inspirujących twórcze pomysły młodych talentów.
Autor:  Ruth Thomson
Wydawnictwo: Muza
Wydano: wrzesień 2012
stron : 80
okładka: miękka

Kreatywne zabawy i gry to seria książek, z których mój syn korzysta bardzo chętnie, często, ale przede wszystkim z wielkim zaangażowaniem. Czego te książeczki nie mają!? Z tą serią nie ma czasu na nudę, znużenie, albo brak zainteresowania ze strony dziecka. Niemożliwe! Przerabialiśmy już "Piratów", "Epokę lodowcową" obie wspaniale się sprawdziły. Nie brakuje pomysłów, zabaw, kreatywności u dziecka. Dawno nie widziałam u mojego syna takiego zaangażowania w uzupełnianiu rozmaitych zadań, kolorowaniu, rysowaniu czy choćby wycinaniu i klejeniu. Kilka godzin spędzonych nie przed telewizorem, a przed książkami kreatywnymi, pouczającymi, ale zarazem świetnie wpływającymi na wyobraźnię i prace manualne dziecka.
"Sztuka. Kreatywne zabawy i gry" to kolejny tom proponowany przez wydawnictwo Muza. Szczerze mówiąc myślałam, że mój 7 latek niewiele zrozumie z książki. Jestem bardzo zaskoczona reakcją syna na książkę o sztuce. Był bardziej zainteresowany niż przy poprzednich, wiele rzeczy było dla niego nowych i tym samym ciekawszych. 
Jak zwykle zabrał się z zaangażowaniem do pracy, a jest co podziwiać, uzupełniać, naklejać czy wycinać. 
"Sztuka" to przede wszystkim przegląd najważniejszych dzieł sztuki, które powinny być znane przez dzieci. Autor zachęca, by zapoznać się z tym czego dokonali wielcy artyści, a także do tego, by nasze pociechy złapały za kredki, pędzle i poszli w ślady wielkich malarzy. 
Na początku każde dziecko zaproszone jest do udziału w ankiecie, która pozwoli uwierzyć we własne siły i zdolności, a jednocześnie zachęcić do udziału w zabawach i grach. Fajne jest zadanie, w którym należy wykazać się pomysłowością i użyć wyobraźni by dokończyć obrazy o różnej tematyce. Gwarantowana fantastyczna zabawa w szczególności przy autoportrecie :)
Znajdziemy w "Sztuce" gry planszowe, wycinanki, papiery ozdobne, które można wykorzystać w różnorodny sposób.
Ciekawostką i fajnym doświadczeniem dla pociech na pewno będzie przeróbka Mony Lisy - ciekawe co by na wykonania dzieci powiedział Leonardo da Vinci???
"Sztuka" to kilka godzin dobrej zabawy, nie tylko z kredkami, pędzlem czy nożyczkami w ręce. Dla znudzonych już dzieci zbawienne okazują się być szablony i naklejki, które dzieci doskonale wiedzą jak wykorzystać! 
"Sztuka. Kreatywne zabawy i gry" to idealna książka dla dzieci, które uwielbiają rysować, malować czy choćby wycinać czy wyklejać. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie, a rodzice? No cóż z pewnością znajdą chwilę wytchnienia kiedy ich dziecko zajmie się przez choćby godzinę czy dwie kreatywną zabawą. 

Dodatkowo:

 

Dziękujemy panu Arturowi oraz:
   

1 komentarz: