sobota, 6 lipca 2013

Przysłowia...

  • najciekawsze przysłowia
  • zabawne scenki do każdego hasła
  • polecany przez najlepszych nauczycieli

Wydawnictwo: GREG
stron: 176
wydano: 2012
oprawa: twarda

Kolejne rewelacyjne wydanie Wydawnictwa Greg.
 "Ilustrowany słownik przysłów" to nie tylko zwykła książka dla dzieci. Muszę się przyznać, że spędziłam nad nią mnóstwo czasu. Wiele z  powiedzeń czy przysłów od dawien dawna nie słyszałam, wielu nie znałam i spotkałam się z nimi pierwszy raz.
Fajnie było odświeżyć własną wiedzę, dowiedzieć się czegoś więcej, ale też zdobytą wiedzą dzielić się z najbliższymi.

Małgorzata Białek stara się przybliżyć - wyjaśnić dzieciom znaczenie i pochodzenie przysłów. Zazwyczaj nasze dzieci rymowanki zapamiętują niezwykle szybko, niestety najszybciej te najmniej dozwolone. Cóż takie czasy. Mam nadzieję, że mój syn zapozna się z najbardziej znanymi przysłowiami - ich znaczeniem, ale także, że choć kilka z nich zapamięta.
Autorka na wstępie wyjaśnia jak korzystać ze słownika, co w nim zawarła i dlaczego.
Zachęca też by korzystać z "Ilustrowanego słownika przysłów" w sposób szczególny i zachęcający dzieci do korzystania z książki.
Z całą pewnością ogromną zachętą do korzystania ze słownika i poznawania przysłów są barwne i wesołe ilustracje Pawła Kołodziejskiego.

Moim zdaniem "Ilustrowany słownik przysłów" jest świetnie i przejrzyście wydany. Ilustracje i opisy zachęcają do częstego korzystania z tej książki. Na pewno odkryjecie wiele nieznanych dotąd, bądź rzadko używanych przysłów, ale także odświeżycie te, które poznaliście dawno temu...
Rewelacyjny słownik, który może być świetnym prezentem nie tylko dla najmłodszych, ale także fantastyczną pomocą naukową dla każdego ucznia.
Polecam.

Dziękuję Pani Agnieszce oraz Wydawnictwu:1 komentarz:

  1. Może to dobry pomysł ilustrowane przysłowia, łatwiej jest je dzieciom (i nie tylko) zapamiętać. :)

    OdpowiedzUsuń