środa, 8 grudnia 2010

"Uroczysko" Magdalena Kordel

Porzucona przez męża Maja, mama piętnastoletniej Marysi, właścicielka dwóch psów i kota, myśli, że limit przypisanych jej nieszczęść został już wyczerpany. Wkrótce przekonuje się, że to zaledwie początek. Nieszczęścia, jak to mają w zwyczaju, chodzą nie tylko parami, ale wręcz stadami. Paradoksalnie jednak to co złe prowadzi do zmian na lepsze. I tak Majka – pomimo zmagań z samotnym rodzicielstwem i mężem, który niczego nie ułatwia – znajduje w sobie siłę, o której istnieniu wcześniej nie miała pojęcia. Pobyt w Sudetach, w domku należącym kiedyś do jej ciotki, daje początek zmianom, które odmienią egzystencję całej jej rodziny. A wszystko to w malowniczej scenerii gór i lasów, przesycone ciepłem nowych i starych przyjaźni oraz okraszone humorem.


Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Wydano: 2010
stron : 254

Magdalena Kordel - pisarka , którą polubiłam za "48 tygodni"  - na mojej półce dość "wymęczona", bo chętnie do niej wracam, najczęściej wtedy gdy mam ochotę się pośmiać . Bardzo długo czekałam na nową powieść , miałam cichą nadzieję , że MK nie przestała pisać !!!! Ucieszyłam się i natychmiast kupiłam nową książkę "Uroczysko". Po cichu liczyłam, że będzie tak samo fajnie i z humorem napisana :o) NIE przeliczyłam się !


"Uroczysko" to historia młodej kobiety, która zostaje zdradzona przez męża, on wyprowadza się, informując ją tylko o kłopotach , kredytach i kochance..... Maja zostaje z nastoletnią córką i zwierzakami, na początku załamana, trafia do pięknego górskiego miasteczka gdzie musi odreagować, poznaje cudowne osoby, które stają jej się bliskie, postanawia się tam przenieść wraz z córką...W pięknych i malowniczych Sudetach zaczyna wszystko od nowa.... i tu się będzie działo, a wszystko "okraszone" dawką humoru.


Sama książka ma niezwykle fajne dialogi! pełna humoru i trafionych tekstów. Widać ,że autorka jest niezwykle pogodną i pełna poczucia humoru osobą , która przelała  te zalety na kartki papieru. czytając "Uroczysko" parskałam śmiechem,  więc wszystkim , którzy lubią się śmiać , a także tym , którzy są zestresowani, bez humoru POLECAM książki pani Magdaleny ! ! ! Gwarantuję ,że rozbawią największego gbura....


Wam polecam "Uroczysko", a sama zabieram się za "Sezon na cuda" Magdaleny Kordel oczywiście :o)

Cytaty :

"Nadzieja i wiara to nieśmiertelne wartości" 
„(...) jednak człowiek jest zwierzęciem stadnym i niezbyt dobrze się czuje, gdy jest sam jak palec.”

„A potem... Potem zacząć wszystko od nowa z jutrem jeszcze wolnym od błędów.”

9 komentarzy:

 1. A ja poluje na sezon na cuda:D
  Póki co jeszcze nie kupiłam, ale będę czekać na Twoją opinie:D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam nadzieję, że będzie jeszcze trzecia część uroczyska ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Izuś , za długo nie będziesz musiała czekać :o)

  Isabelle - a 48 tygodni czytałaś ????? polecam m ja kilka razy i za każdym razem tak samo się śmieje :O) czytając ją :O)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. coś czuję, że i ja muszę wejść w świat "Uroczyska" tylko kiedy jak takie ogromne własne stosy przede mną, ale dopisuje do ciągnącej się w nieskończoność listy:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi jak "Nigdy w życiu" ;) Zobaczę jeszcze czy przeczytam, chociaż już jakiś czas temu słyszałam o tej autorce.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kaś , przestaw a nie pożałujesz :O)

  Madeleine , powiem tak czytałam ,ze do Kalicińskiej , Ty do Grocholi , a ja napiszę inaczej, gdybyśmy tak dosłownie się czepiały każdej książki , to w każdej znajdziemy coś , co jest w innej, trudno by tematy się nie powtarzały....
  Jednak Kordel moim skromnym zdaniem ma o niebo lepsze dialogi i poczucie humoru!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ostatnio wszędzie słyszę pochlebne opinie o tej książce, więc może kiedyś i ja się za nią zabiorę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Hej, czy mogłabyś mi powiedzieć na której dokładnie stronie tej książki jest ten cytat " jednak człowiek jest zwierzęciem stadnym i niezbyt dobrze się czuje, gdy jest sam jak palec"? Potrzebuję to do pracy magisterskiej :)

  OdpowiedzUsuń