wtorek, 31 maja 2011

"Alfabeciaki - Wesołe Zwierzaki" Janusz Jabłoński

"Alfabeciaki - Wesołe Zwierzaki", to zbiór zabawnych wierszy o zwierzętach, których nazwy rozpoczynają się na kolejne litery alfabetu, od Anakondy do Zebry.
Rymowane wierszyki oraz wesołe, kolorowe ilustracje bawią i przyciągają uwagę.Wydawnictwo: Drzewo Laurowe
Wydano:  2010
stron : 28


 "Alfabeciaki - Wesołe Zwierzaki" to broszurowe wydanie wierszyków autorstwa Janusza Jabłońskiego. Są to jednak interesujące rymowanki, które nauczą dzieci alfabetu. Każda kolejna litera alfabetu ma przypisany wierszyk - rymowankę oraz odpowiednie zwierzątko. 

G jak GORYL
Goryl w biurze?
W garniturze?
Nie!
To wbrew jego naturze.
Goryl hasa
Na golasa
W afrykańskich 
Dzikich lasach.

Zachęcające ilustracje dopełniają całości, ilustratorka Ewa Aksiuczyc miała rewelacyjny pomysł, by obrazki były zwyczajne i proste, a jednak przyciągały oko. Dzieci zazwyczaj są wzrokowcami i większość informacji przyswajają z pomocą obrazków. Każda literka jest wyraźna i łatwa do zapamiętania, plusem jest to, że przy każdej literce występuje zwierzątko, które powinno kojarzyć się z danym wierszykiem oraz literą, co jest bardzo pomocne.

Ogromnym i dodatkowym atutem są trudne wyrazy, używane w rymowankach, są to: "sz", "cz", "rz" "ś" "ć", a także "r", które dzieciom przedszkolnym sprawiają trudność, wierszyk z pewnością będzie idealnym ćwiczeniem logopedycznym. Jest to sprawdzone na moim synu, idealne rozwiązanie dla dzieci, które niechętnie ćwiczą.

Czy polecam???? Nawet bardzo. Głównym powodem jest to, że jako rodzice 5,6 - latków sami musimy zadbać o to by nasze dzieci poznały już litery. Dzieci młodsze również z przyjemnością je poznają. 
Książeczka idealnie nadaje się do tego, by dzieci poprzez zabawę ze słowem i ze zwierzątkami poznały litery. Czytanie może być przyjemne, gdy towarzyszą nam kolorowe ilustracje.
Polecam głównie rodzicom, którzy mają w domu dzieci przedszkolne, a także maluszkom, które wykazują chęć poznawania i odkrywania nowych rzeczy. 
Polecam również dla dzieci, które uczęszczają do logopedy, rymowanki z pewnością nie zaszkodzą, a mogą wiele zdziałać.


Za "Alfabeciaki" dziękujemy Pani Uli z Wydawnictwa Drzewo Laurowe, która nieświadomie pomogła mojemu upartemu 6-latkowi poćwiczyć wymowę :) Dziękujemy !!!!


2 komentarze:

  1. Bardzo podoba mi się pomysł na książkę, że każda litera alfabetu ma własny wierszyk. Trudne słowa także pomogą dzieciom w przyswajaniu wiedzy. Te dziecięce książeczki są coraz lepsze.

    OdpowiedzUsuń
  2. Alfabeciaki, zwierzaki, ach wszędzie te dzieciaki :D
    Ale to fajnie, chyba każdy lubi książki dla dzieci :D

    OdpowiedzUsuń