wtorek, 6 września 2011

W czasie deszczu dzieci się nudzą...

Jesień sprzyja deszczom, za oknem zazwyczaj szaro, buro i mokro. Jeśli jest ciepło, ubieramy dzieci w kurteczki czy też płaszczyki przeciwdeszczowe, kaloszki i zabieramy na długi spacer. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Co wtedy? Czym zainteresować dzieci, by się nie nudziły i nie spędzały tego czasu przed telewizorem?
Możemy wziąć książeczkę i poczytać dziecku. W księgarniach jest mnóstwo różnorodnej tematyki dla dzieci w różnym wieku. Jest z czego wybierać.
Możemy również skorzystać z książeczek edukacyjnych, które rozwijają pamięć, spostrzegawczość dziecka, ale także pomagają w rozpoznawaniu zwierzątek, owoców, przedmiotów. Idealne ćwiczenia, które poprzez zabawę wprowadzają dzieci w świat nauki.

Idealnym, a zarazem świetnym dodatkiem są naklejki, które umilają naukę naszym pociechom. Fajnym pomysłem, jest wprowadzenie do książeczki Kota Filemona, uwielbianego przez dzieci, tu ma jednak zadanie, ocenić postępy dzieci, w tym przydatni są rodzice, którzy naklejają odpowiednią naklejkę z wizerunkiem Filemona. Polecam wszystkim rodzicom, którzy posiadają w domach nudzące się trzylatki. Ćwiczenia z pewnością pomogą urozmaicić te szare jesienne dni.

Jeśli nasze dziecko ma ochotę na przerwę w ćwiczeniach, polecam rewelacyjną malowankę. Malowanka ta nie wymaga farb, kredek, wystarczy wykorzystać magiczny pisak, który jest dołączony do kompletu.


Genialne rozwiązania dla rodziców, bez bałaganu, bez farb, bez plam!! Nasze dzieci rozwijają się manualnie, poznają kolory, a także dobrze się bawią !

Inne propozycje:

3 komentarze:

  1. Ależ te dzieci to mają teraz dobrze:) Szkoda, że jak byłam mała to nie było takich cudów. Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Teraz dzieci mają ogromny wybór, ale chęci zbyt mało:(

    OdpowiedzUsuń
  3. O, ten magiczny pisak mnie zainteresował! :)

    OdpowiedzUsuń