niedziela, 29 stycznia 2012

Poznajmy świat

Jak nauczyć nasze dzieci rozpoznawać otaczający nas świat? Myślę, że najlepszym sposobem jest opowiadanie o nim. Wszystko co nas otacza jest interesujące i kolorowe, szczególnie oczami dziecka. Wystarczy spojrzeć na każdego maluszka we wózku, który z ogromną ciekawością rozgląda się dookoła. Już od najmłodszych lat dzieci bywają najlepszymi obserwatorami. Dlatego warto rozwijać ich wyobraźnię, zaspakajać ich ciekawość i odpowiednio je zachęcać do nauki.
Świetną książką okazała się książeczka dźwiękowa dla dzieci - "Świat wokół nas".

 
Przedział wiekowy: od 3 do 12 lat
Wydawca: Wilga
Kategoria: Edukacyjne, Z elementami elektronicznymi
Typ okładki: twarda
Liczba stron: 18
 
 
 
 
Książeczka podzielona jest na dość ciekawe rozdziały: Na wsi, W lesie, W dżungli, W górach, Na biegunach, W morzach i oceanach, W powietrzu, W mieście.  Każde dziecko oglądając książeczkę może do odpowiedniego szczegółu w odpowiednim rozdziale dopasować jeden z trzydziestu przycisków dźwiękowych. Głosy są idealnie dopasowane oraz wiarygodne. Książka zapewnia wiele miłych chwil pośród zwierząt i roślinności w różnych miejscach na świecie, a także gwar i hałas maszyn latających jak i tych naziemnych. Zawiera mnóstwo ciekawostek. Począwszy od charakterystyki wybranych zwierząt poprzez ciekawostki geograficzne skończywszy na zjawiskach naturalnych.
Sama grafika jest bardzo fajnie i elegancko wkomponowana. Zawarta jest bardzo bogata paleta barw i ilustracji, które przyciągają oczy dziecka i zatrzymuje na dłużej.
Sztywno stronicowe karty ułatwiają dziecku oglądanie książki.
Dzieci mogą otrzymać z książki wartościową wiedzę jak i efekty dźwiękowe, które są niezwykle atrakcyjne dla dziecka w każdym wieku. Moim zdaniem ogromną radość "Świat wokół nas" może zapewnić maluszkowi, który dopiero zapoznaje się z otaczającą go naturą jak i starszakom, które już coś nie coś zobaczyły. Jedna i druga grupa wiekowa z pewnością będzie miała zapewnione niesamowitą podróż w różne zakątki świata...
"Świat wokół nas" Iwony Czarkowskiej idealnie nadaje się na prezent dla małego ciekawskiego dziecka jak i tego, którego zainteresuje otaczający nas świat.

8 komentarzy:

 1. Jak będę potrzebowała prezentu dla mojego młodszego kuzyna,to chyba mu kupię;) Na pewno mu się spodoba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak :)
   Miłosz do niej bardzo chętnie powraca, choć ma 7 lat ;)

   Usuń
 2. Wygląda świetnie, chociaż trudno uwierzyć, że starczy na tak długo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Pewnie wytrzyma, bo solidna :) i dla dzieci w różnym wieku, a baterie zawsze można wymienić :)

   Usuń
 3. Ja chce takie coś :) Wydaje sie świetna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marto ona jest świetna!
   Wierz mi :)
   Rewelacyjna nie tylko dla maluszków :)

   Ostatnio była u mnie koleżanka ze swoją dwójką.
   Starszaki nie chciały się bawić z prawie 4 latkiem, no cóż. Nie mogłyśmy go niczym zająć, dopóki nie podałam właśnie tej książki...
   Do końca wizyty nie wypuszczał jej z rąk:)

   Usuń