poniedziałek, 1 października 2012

Poznać świat...

Świat Maksa to pełne humoru historyjki o małym hipopotamie, który codziennie odkrywa, jak piękny i ciekawy jest świat. Pomagają mu w tym supermama oraz przyjaciele.

Autor: Katarzyna Zychla
Wydawnictwo: Skrzat
Wydano: 2012
stron : 32
okładka: miękka
seria: Świat Maksa 


 Maksiu jest naszym ulubieńcem. Katarzyna Zychla stworzyła postać małego hipopotamka, którego dzieci natychmiast pokochały i czekają na jego wszystkie przygody. No dobrze, nie tylko dzieci... też czekam i wracam do przygód, które już poznałam. Maksiu coś w sobie ma, co sprawia, że nie da się go nie lubić. To hipopotam wzbudzający sympatię, zawsze uśmiechnięty, pomocny i niesamowicie ciekawski - jak dziecko. Jakby nie patrzeć, nadal jest hipciowym dzieckiem...
"Maks poznaje świat" to książeczka nie tyle o świecie i dalekich podróżach, co o otaczającej nas przyrodzie i jej niespodziankach. 
Z pewnością dzieci dowiedzą się jak powstaje tęcza? Co porabia księżyc kiedy śpimy, albo po co pająkowi pajęczyna? 
Żeby nie było nudo sami możemy spróbować zrobić własną sieć czy tęczę. Zresztą z Maksem nigdy nie jest nudno!
Katarzyna Zychla świetnie pisze dla dzieci. Potrafi zaspokoić ciekawość nawet najbardziej wymagających małych czytelników. Książeczka jest idealna, ani za długa, ani za krótka. Zawsze się miło do niej powraca. 
Cała reszta należy do Agnieszki Filipowskiej, która według mnie jest idealnym grafikiem i ilustratorem. Trudno oderwać wzrok od pięknych i kolorowych, ale przede wszystkim bardzo przyjaznych i pogodnych ilustracji. Do tego litery sprzyjające maluchom uczącym się dopiero czytać. 
"Maks poznaje świat" to kolorowa, barwna, ale przede wszystkim ciekawa książeczka z rewelacyjnie ciekawskim Maksem na czele i okładce. Z nim warto spędzić każdą chwilę, bo dobra zabawa, a przede wszystkim nauka poprzez zabawę gwarantowana!  
Maksa polecam i polecać będę! Idealna dla dzieci w każdym wieku :) 


Dziękujemy Pani Izie i :

 

4 komentarze:

 1. Elwircia jeszcze trochę za mała, ale zapamiętam Hipcia na przyszłość ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz co Agnieszko, myślę, że nie :) Spróbuj Elwirce poczytać :)

   Usuń
 2. My z Tymkiem uwielbiamy tę serię:) Przed snem obowiązkowo czytamy "Maks i księżyc".

  OdpowiedzUsuń
 3. Mojej córce na pewno się spodoba, poszukamy :)

  OdpowiedzUsuń