sobota, 26 października 2013

Naga...

Ona potrzebuje pieniędzy na czynsz, on potrzebuje mieszkania. Jasny układ, przecież nie są sobą zainteresowani. To nic, że Alex Kennedy jest wysoki, ciemnowłosy i nieodparcie pociągający. Oliwia przecież – po poprzednich zawodach miłosnych – nie poszukuje kolejnego mężczyzny.

Autor: Megan Hart
Wydawnictwo: Czarna Owca
Wydano: wrzesień 2013
stron : 480
seria: Czerwona seria


Megan Hart kojarzy mnie się głównie z powieściami erotycznymi, dobrymi powieściami. W jej książkach nie chodzi głównie o seks, erotyzm, ale zawsze możemy dostrzec tzw. "drugie dno". Dlatego czytam jej książki, bo nie ociekają tylko erotyzmem, pragnieniem, spokojnie znajdujemy fabułę, romantyzm, ale także miłość. 

"Naga" to jedna z ostatnich jej powieści wydanych w Polsce. Ukazała się w serii wydawanej przez Wydawnictwo Czarna Owca - Czerwonej serii. Okładka generalnie nic nie zdradza, choć ma wpływ na to jak postrzegamy główną bohaterkę - Olivię. 

Olivia - interesująca kobieta z pasją. Skrzywdzona przez los, a może inaczej, nie tyle skrzywdzona co wzbogacona o wiele doświadczeń życiowych. Jej ostatnia miłość, a zarazem niedoszły małżonek okazuje się być... innej orientacji seksualnej. Kobiecie trudno się z tym pogodzić, choć nadal jakaś siła trzyma ją przy Patricku, do czasu kiedy poznaje na jednym z przyjęć Alexa. 

Alex - tajemniczy przystojniak, który przyciąga do siebie nie tylko kobiety. Do tego bogaty i lubiany. Ciekawa postać. Coś jednak sprawia, że nie do końca znalazł swoje miejsce na Ziemi. Przyjmuje propozycję Olivii. 

Olivia i Alex. Współlokatorzy, którzy małymi kroczkami przekraczają wyznaczone granice, odkrywają nie tylko swoje ciała...

Megan Hart stworzyła niesamowicie interesującą, wysmakowaną powieść erotyczną. Warto podkreślić, że Autorka posługuje się świetnym stylem, smakiem, ale przede wszystkim nie przekracza granic nieprzyzwoitości. Nie trzeba używać wulgaryzmów, by książka była mocna, erotyczna, ale nadal przyzwoita - Hart nad tym wszystkim idealnie panuje. 
Wprowadza w świat seksu dwoje, powiedzmy doświadczonych ludzi, jednak przez pryzmat ciała, dotyku, smaku, ale przede wszystkim uczuć, które odkrywają z czasem.

Ważne jest przede wszystkim to, że Megan Hart w swej powieści zawarła współczesność, która nas otacza, a która nadal dla niektórych jest nie do "przeskoczenia". Nadal spotykamy się z brakiem zrozumienia dla homoseksualistów, ludzi innego wyznania, czy też choćby koloru skóry! Mamy XXI wiek, a jeszcze co niektórzy żyją, nienawidzą, nie akceptują...
Hart idealnie wplotła problematykę miedzy miłość, pasję i zrozumienie. Dla pisarki na tak wysokim poziomie, to żaden problem. Dlatego lubię jej książki, chętnie po nie sięgam i jeszcze z całą pewnością sięgnę.

"Naga" to powieść, którą warto polecić osobom pełnoletnim, nie tylko tym, którzy lubią czytać książki erotyczne, ale także tym, którzy próbują "zrozumieć świat"  


Za książkę dziękuję Agnieszce oraz Wydawnictwu Czarna Owca! 

 4 komentarze:

  1. Lubię książki erotyczne:D chyba się skuszę :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo dawno nie czytałam dobrej powieści erotycznej. Może więc się skuszę. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Warto zapoznać się też z pierwszą częścią historii Alexa :) Są to "Trzy oblicza pożądania", bez przeczytania których raczej ciężko zrozumieć zakończenie "Nagiej" :)

    OdpowiedzUsuń