czwartek, 9 stycznia 2014

Zostawiam Was ;)

Zostawiam,zostawiam z zapowiedziami, które koniecznie trzeba przeczytać: 

No to lecim...

STYCZEŃ :)

"Namaluj mi słońce" Gabriela Gargaś

Data premiery: 15 stycznia 2014
Sabina jest przyjacielem do wynajęcia. Spotyka się z samotnymi ludźmi, którzy nie mają z kim porozmawiać o swoich kłopotach, i cierpliwie wysłuchuje ich problemów. Sama jednak nie ma udanego życia – żyje samotnie i choć docenia uroki życia w pojedynkę, tak naprawdę wydaje się nieszczęśliwa, jakby zamrożona.
Gdy pewnego dnia w parku poznaje małą dziewczynkę, Marysię, nawet nie podejrzewa, jak bardzo ta znajomość zmieni jej życie. Marysia z niezwykłym uporem dąży do zaprzyjaźnienia się z Sabiną, co początkowo bardzo drażni kobietę. Niepostrzeżenie jednak mała zajmuje w sercu kobiety coraz więcej miejsca. A gdy na scenę wkracza jej ojciec, przystojny Maks z trudną przeszłością , akcja nabiera tempa… ***

 "Serenada zmierzchu" Tracie Peterson

Po wypadku w kopalni do Sitki wraca również Juri. W przeszłości był alkoholikiem i hazardzistą; zostawił swoją rodzinę. Teraz jest innym człowiekiem, który na nowo próbuje ułożyć swoje życie.
Trzeci tom trylogii Pieśń Alaski jest emocjonującym zakończeniem sagi rodziny Lindquistów.
Po zawodzie miłosnym Britta opuszcza Alaskę i poświęca się muzyce. Szczęście uśmiecha się do niej, gdy znany angielski dyrygent proponuje jej wymarzoną posadę pierwszej skrzypaczki i... oświadcza się. Realizacja marzeń wydaje się być w zasięgu ręki. Ale w sercu Britty wciąż tli się stare uczucie. Dlatego wraca do domu, by tam podjąć decyzję.


***

  "List z powstania" Ania Klejzerowicz
Data premiery: 15 stycznia 2014

Kiedy wciąż czujesz przeszłość za plecami, kiedy całymi latami skrada się ona za tobą jak zamaskowany zabójca – nigdy nie odnajdziesz spokoju. Możesz tylko uparcie szukać odpowiedzi, by cię ostatecznie nie dopadła... One tak właśnie zrobiły. Ale czy wygrały z przeznaczeniem? Kto odzyska, a kto straci swoje życie? Dwie kobiety, matka i córka. Kilka pokoleń, jedna zaginiona w Powstaniu łączniczka.
 
Rodzinna legenda i obsesja. Trudno uporać się z traumą przegranego Powstania, trudno przejść do porządku dziennego nad tajemnicą zaginięcia młodej kobiety. Szczególnie jeśli los od czasu do czasu skutecznie o niej przypomina. Ta powieść to panorama epoki – od czasu Powstania, przez okres Polski Ludowej, transformację, aż po czasy współczesne. Historia, która każe stawić czoło najbardziej nawet niewygodnym prawdom. Fascynująca powieść o tajemnicach z przeszłości i desperackim poszukiwaniu prawdy, pomimo że rozwiązanie zagadki wydaje się przekleństwem.

***

"Czarny Książę" Katarzyna Michalak
 Data premiery: 15 stycznia 2014
Ulice Miasta po zmroku pustoszeją. Giną piękne, młode kobiety. Morderca zabija je elegancko, finezyjnie, z fantazją. Inspektor Paul de Vries odchodzi od zmysłów, gorączkowo szukając sprawcy. Podejrzanych jest wielu. Ofiarą może być każda. Trop prowadzi do Czarnego Księcia, przystojnego i niebezpiecznego Maksymiliana Romanowa, spadkobiercy potężnego rodu.  Między dwoma mężczyznami staje piękna, młodziutka Konstancja, sprzedana za ojcowskie długi. Przyjaźń zmienia się w śmiertelną nienawiść, nienawiść prowadzi do zbrodni. Pozostaje jedno pytanie: kto prowadzi tę grę? Niesamowita opowieść o zwodniczej miłości, pożądaniu, zdradzie i morderstwie. Galeria mrocznych postaci na ulicach grzesznego i zepsutego Miasta końca wieku. Prawdziwa gratka dla miłośników gorących, namiętnych i niebezpiecznych historii.***

CDN

A teraz zostawiam Was z nowościami :)
Jest na co czekać! Oj jest!

Uciekam na weekend powdychać świeże powietrze, odpocząć, uciec,zaszyć się...
Do zobaczenia w poniedziałek ;)

Morza szum...


7 komentarzy:

 1. Wydaje się coraz więcej fajnej, przystępnej literatury.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bu, ja nie czekam, nic tu dla mnie :(

  Za to życzę Ci udanego wypadu! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja chętnie bym poczytała o Sabinie i namalowała słońce...
  Udanego wypoczynku!

  OdpowiedzUsuń
 4. mnie bardzo zainteresował "Czarny książę" i "List z powstania"...trzeba będzie zapolować :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta pierwsza muszę ją kupić, okładka mi nie pozwoli zapomnieć o niej... :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Michalak obowiązkowo!
  Gargaś - od dawna chcę przeczytać którąś książkę autorki, bo słyszałam wiele dobrego, ale wszystkiego mieć się nie da, nie mam żadnej, ale tak kuszą... :)
  Klejzerowicz - nie znam, nie mam, ale brzmi ciekawie, chętnie się skuszę

  OdpowiedzUsuń
 7. Koniecznie muszę przeczytać najnowszą książkę Gabrieli Gargaś :)

  OdpowiedzUsuń