piątek, 27 stycznia 2012

Kuferek pełen wierszy

Klasyka wierszy dla dzieci. Zbiór najpiękniejszych bajek i wierszy największych polskich poetów klasycznych i współczesnych, których utwory niezmiennie od wielu już lat uczą i bawią wszystkie dzieci.

Autor: praca zbiorowa
Wydawnictwo: Drzewko szczęścia
Wydano: 2011
stron : 96
okładka: twarda


W naszym mieszkaniu znajduje się sporo książeczek z wierszami. Jest to głównie klasyka. Są to wydania specjalne, nowoczesne i te z mojego dzieciństwa. Lubię wiersze, nie mam jakiegoś ulubionego, jednak najczęściej sięgam do Konopnickiej, Tuwima, Brzechwy czy też Doroty Gellner. Swą pasją zaraziłam synka. Często czytamy razem, głównie te, do których mam sentyment.
"Kuferek pełen wierszy" jest inny, pasjonujący, ale przede wszystkim proponuje dzieciom i rodzicom wiersze i bajki, których nie znałam. Dzięki tak fajnemu wydaniu zapoznałam synka z twórczością autorów, o których nigdy nie słyszał.
"Kuferek pełen wierszy" zawiera 48 wspaniałych wierszy. W tym niezwykle wspaniałym kuferku znajdziemy autorów takich jak: Julian Tuwim, Danuta Wawiłow, Maria Konopnicka, Ignacy Krasicki, Stanisław Jachowicz, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Józef Ignacy Kraszewski, Aleksander Fredro, Władysław Bełza, Józef Czechowicz, Wiera Badalska, Natalia Usenko, Wanda Chotomska, Joanna Papuzińska, Joanna Kulmowa, Dorota Gellner, Zofia Beszczyńska.
Otwierając magiczny kuferek przeczytamy dobrze nam znane: "Co słonko widziało", "Paweł i Gaweł", "Słoń Trąbalski", "Chory kotek", ale także takie, które są dla mnie nowością: "Przepis na mazurek", "Ballada o królu z różową kokardą pod brodą" i wiele innych.
"Kuferek pełen wierszy" z pewnością nie należy do takich, które skupiają się głównie na grafice. Pan Bartek Drejewicz uzupełnił książkę w minimalistyczne ilustracje. Nie jest to jakimś wielkim minusem. Minusem będzie wtedy, gdy książeczka powędruje w rączki mniejszego dziecka. Plusem wtedy, gdy trafi do starszaka, który swoją uwagę przeznaczy głównie wierszykom, a nie obrazkom, które rozproszą jego uwagę. Mnie ilustracje się bardzo podobają, jak i prosta okładka. Idealna dla ciekawskiego starszaka.
"Kuferek pełen wierszy" z pewnością zasługuje na to, by zagościć w każdym domu, w którym mieszkają dzieci. Idealna na prezent dla przedszkolaka, jak i starszego dziecka. Z pewnością godne polecenia!
"Kuferek pełen wierszy" można zakupić w promocyjnej cenie TUTAJ-KLIK


Za możliwość zapoznania się z magicznym kuferkiem dziękuję pani Natalii z wydawnictwa Drzewko Szczęścia. Dziękuję7 komentarzy:

 1. Mnóstwo jest tego typu pozycji wydawniczych, ale dobrej literatury dla dzieci nigdy za wiele:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj to prawda, co jedno to ładniejsze wydanie :)
   Minęły czasy kiedy trudno było zdobyć :)

   Usuń
 2. Z w/w autorów tylko Z. Beszczyńskiej nie znam w ogóle, a i Usenko prawie wcale. Resztę jak najbardziej. Na pewno większość tekstów(może poza kilkoma) mam gdzieś w innych zbiorkach i tomikach. Mogłaby ta książka mieć kształt kuferka - powybrzydzam, a co ;-)
  Idea przypominania i krzewienia klasyki w nowych publikacjach - zacna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja niestety tez nie wszystkich znałam, niektóre dla mnie to całkowita nowość :)

   Usuń
 3. Mamy i potwierdzam :) Jak najbardziej godna polecenia :))

  OdpowiedzUsuń
 4. To świetna lektura dla dziecka, które dopiero zaczyna przygodę z literaturą i jeszcze szlifuje swoje umiejętności czytania – wiersze wydają się do tego idealnym narzędziem.

  Mała Biblioteczka poleca! :)

  OdpowiedzUsuń