środa, 6 lutego 2013

Nasz ulubiony bohater...

Dlaczego hipopotam Maks i inne zwierzęta nie chciały się bawić z żółwiem Ponurakiem? Czy można mieć na własność prawdziwą chmurkę? Co zrobić, gdy nagle trzeba zacząć się dzielić ulubionymi zabawkami? O tym wszystkim przeczytacie w tej książeczce!


Autor: Katarzyna Zychla
Wydawnictwo: Skrzat
Wydano: 2012
stron : 32
okładka: miękka
seria: Świat Maksa 


Tak, tak, Maks to nasz ulubieniec. Chętnie czytamy o jego przygodach, przyjaciołach czy choćby o nim samym. Nasze książeczki z tym właśnie bohaterem są najczęściej czytanymi książeczkami w naszym mieszkaniu. Ulubieniec dziecka, mamy jak i taty. Ten świetny Hipopotamek jest ciekawą postacią, ma swój charakterek, czasem bywa uparty, ale generalnie to bardzo pozytywna i lubiana przez dzieci postać. 
"Maks i przyjaciele" to książeczka z morałem, który z pewnością trafi do każdego dziecka. Katarzyna Zychla zgrabnie posługuje się piórem, pisze tak, by dzieciom opowiedzieć ciekawe, intrygujące i zarazem zabawne przygody, ale sprytnie przekazując morał, który powinni sami zlokalizować. 
Jak sam tytuł wskazuje Autorka opowiada o przyjaźni. Na przykładzie Maksa, Gracjana, Edka i Moniki ukazuje wartość przyjaźni, akceptacji drugiej osoby, ale przede wszystkim zgodności między bawiącymi się. Czasem nie warto się spierać, warto być lubianym, tym, który pierwszy wyciąga rękę czy też w tym przypadku łapkę. Dzieci prócz wyciągnięcia wniosków z rozmaitych sytuacji i zdarzeń śmiało mogą skorzystać z zabaw oferowanych przez Katarzynę Zychlę. Fajnie jest wspólnie z przyjaciółmi urządzić wyścigi łódkami zrobionymi z liści, czy też poskakać wspólnie po kałużach, czy chociażby razem poleżeć na pięknej, zielono - kolorowej łące, popatrzeć w niebo i rozwijać własną wyobraźnię. 
Przy tych wszystkich przygodach Maksa, Autorka rewelacyjnie wplątuje wątek opieki nad innymi, ale także namawia do dzielenia się - i to nie tylko z rodzeństwem. Opiekuńczość, humor, zabawa czy spełnianie marzeń - to wszystko, a nawet dużo więcej znajdziemy w książeczce "Maks i przyjaciele". 
Świetnie napisana przez Katarzynę Zychlę, świetnie zilustrowana przez Agnieszkę Filipowską i świetnie wydana przez Wydawnictwo Skrzat! 
Idealna dla małych dzieci, które odkrywają dopiero świat przyrody i zwierzątek, dla przedszkolaków, którzy uwielbiają przygody, ale także dla tych starszych, którzy zmagają się z pierwszym samodzielnym czytaniem. "Maks i przyjaciele" to idealna książeczka dla naszych dzieci jak i na prezent dla innych - świetnie się sprawdza i robi furorę! 



Dziękujemy Pani Izie i :


5 komentarzy:

 1. Czytałam "Przygody Maksa" i uważam, że to jedna z ciekawszych pozycji dla dzieci. Przede wszystkim jest napisana ładnym językiem, uczy i bawi. Podobają mi się też ilustracje:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, zgadzam się :) Jedna z lepszych książeczek dla dzieci, a pani Filipowska ze swoimi ilustracjami moim zdaniem genialnie oddaje treść!

   Usuń
 2. nie czytałam... ale te wartości wplątane między wersy bardzo mi się podobają i rozejrzę się za tą książeczką

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam wszystkie książeczki z serii Świat Maksa :)

   Usuń